Як оскаржити надмірну суму у платіжці за тепло?

logo

Як оскаржити надмірну суму у платіжці за тепло?

Багато хто з дніпрян скаржаться на нереальні суми за тепло в платіжці. Тож, сьогодні, 25 січня, на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.li юрист Максим Сосєдко комунального підприємства «Теплоенерго» розповів про особливості нарахування плати за надані послуги з централізованого опалення населенню. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Юрист зазначив, що наразі встановлені тарифи на будинках, де є прилади обліку на рівні 1364 грн за Гкал.

«Нарахування відбувається за таким принципом: загально спожита кількість гігокаллорій множиться на 1364, ділиться на площу будинку, і множиться на площу квартири споживача. Таким чином отримується сума за спожите місячне тепло», — розповів  Сосєдко.

Для абонентів без лічильників тариф складає 37 грн 44 копійки за один квадратний метр. Таких будинків по місту близько 5%.

«Проте, за новими правилами, при відсутності лічильників на будинках спеціальна комісія аналізує середні місячні показання приладів обліку за попередній опалювальний сезон подібний будинок за площею, і нараховує суму за опалення вже за новими показниками. Різницю коштів міська влада бере на себе», — розповів юрист.

Якщо на будинку стоїть лічильник, а ви все одно отримуєте захмарні суми за опалення, то теж є вихід — ви маєте повноцінне право оскаржити отриману квитанцію. У разі запитань і скарг щодо цифр у платіжках звертатися потрібно до постачальника тепла – «Теплоенерго».

«За це відповідає спеціальна комісія, яка готова втрутитися. У будь-який робочий день ми приймаємо скарги і заяви щодо неправильно нарахованих платіжок», – зазначив він.

Зазначимо, балансоутримувач зараз – це ЖЕО, ЖБК, ОСББ – відповідає за внутрішньобудинкові теплосистеми, їхній стан і їх обслуговування. Також він забезпечує підготовку до опалювального сезону і збереження будинкового лічильника теплової енергії.

Автор: Дарина ТВАРА