Як обмеження готівкових розрахунків відобразиться на дніпрянах, — експерт

logo

Як обмеження готівкових розрахунків відобразиться на дніпрянах, - експерт

Відсьогодні в Україні розмір максимальної суми розрахунків готівкою за договорами купівлі-продажу між фізичними особами, а також за розрахунками між фізичними і юридичними особами знижується зі 150 тис. грн. до 50 тис. грн. Про це на прес-конференції у медіа-центрі «Zabeba.li» розповів економічний експерт Михайло Кропивко, передає Дніпроград з місця подій.

«Ліміт готівкового розрахунку в 50 тисяч гривень діятиме протягом одного дня. Він розрахований на операції між фізичною особою і підприємством, а також між фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню. Розрахунки на великі суми необхідно проводити шляхом перерахування коштів з одного банківського рахунку на інший. На безготівковий розрахунок ліміт не поширюється», — розповів Кропивко.

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Експерт зазначив, що обмеження не торкнеться спектр щоденних покупок громадян, адже стосується тільки великих придбань, наприклад, коштовностей або транспортних засобів.

«НБУ посилається на досвід європейських країн — Іспанії, Італії, Франції, Греції, яке також встановили граничні суми готівкових розрахунків», — зазначив екперт.

Михайло Кропивко вважає, що нововведення затверджено з метою запобігання корупції та зниження обсягів тіньової економіки.

«Якщо у вас офіційний дохід невеликий, а витрати, які ви будете проводити за безготівковими операціями великі, ви рано чи пізно потрапите на гачок податківців і вам зададуть питання про відповідність ваших витрат і доходів. Наслідки цього можуть бути дуже важкими», — розповів Кропивко.

Контроль за дотриманням рішення НБУ про порядок проведення розрахунків готівкою покладено на податкові органи.

Автор: Дарина ТВАРА