Як новоспечений чиновник поліції Дніпра і його «Беркут» воювали з Майданом

logo

Призначення командира дніпропетровського “беркуту” часів Майдану Андрія Ткаченка главою муніципальної поліції Дніпра неприємно вразило українську патріотичну спільноту. Адже на високу посаду беркутівця привів не регіонал чи адепт “руського миру”, а нібито прихильник Майдану Борис Філатов.

Проукраїнські сили активно його підтримували під час виборчої кампанії і зовсім не чекали побачити в команді мера Ткаченка.

“Фактор” дослідив його участь у подіях Євромайдану і вона виявилась не такою безневинною, як представляє нам Філатов.  

Дніпропетровський “беркут” був на Майдані ще під час першого розгону. Є навіть архівний коментар Ткаченка щодо тих подій. Він вважає, що займається “охороною громадського порядку” і називає дії “беркуту” по відношенню до протестувальників “адекватними”.

Відео знято вже після розгону студентів.

У мережі є і відео знущань дніпропетровського “беркуту” над майданівцями під час боїв на Грушевського. Також нардеп Володимир Ар’єв опублікував матеріали про атаку підопічних Ткаченка на мітингуючих.

Громадянський рух Литви «За демократію. Україна» та громадське об’єднання Незалежна Республіка Užupis 22 лютого 2014 року оприлюднили свій список винних у кровопролитті на Майдані чиновників, суддів та силовиків. В категорії “Працівники міліції, які брали участь у жорстокому побитті учасників Євромайдана в Києві в ніч на 30.11.2013 р. (Майдан Незалежності) та 01.12.2013 р. (вул. Банкова) та в інших містах України” ми бачимо імя Ткаченко Андрій Іванович під номером 98.

Під час епіцентру кривавої зачистки Майдану Ткаченко разом зі своїми бійцями також був у вирі подій. Про це він сам розповідав в інтерв’ю Соні Кошкіній. При чому вони прибули туди 19-го числа, тобто вже після убивств майданівців. Отже, вони чудово усвідомлювали куди їдуть і які накази можуть отримати. Ткаченко сам попросив зброю для своїх бійців, по яких, за його словами, невідомий снайпер почав стріляти з Консерваторії. Після втечі Януковича дніпровських беркутівців спіймали кияни і примусили пройти “коридором ганьби”. Але після цього їх просто відпустили.