Як не захворіти влітку під кондиціонером або від холодної води

logo

Літо та застуда – поняття несумісні, здається більшості з нас. Проте саме в спекотну пору року застуда – зовсім не рідкість. Кондиціонери, холодні напої та перепади температури повітря сприяють захворюванню. Як поводитися, щоб не нашкодити здоров’ю влітку, читайте далі.

Найперший винуватець застуди влітку – кондиціонер. Він «висушує» повітря і слизову оболонку носа, яка захищає від інфекції. Тому віруси легко проникають в організм. До того ж, зазвичай різниці між спекотною температурою повітря на вулиці та кондиціонованим приміщенням – щонайменше 10-15 градусів. Організм людини здатний без шкоди для здоров’я переносити перепади в 5-7 градусів. Відтак не охолоджуйте кімнату нижче +21 градуса.

Стресом для організму може стати не лише кондиціоноване приміщення, а й прохолодний вечір після спекотного дня, холодна вода в річці після прогулянки на сонці. Не лінуйтеся носити з собою кофтину, уникайте протягів та не «перекупайтеся».

Після купання обов’язково добре витирайтеся і переодягайте сухий купальник. Випаровуючись, волога викликає переохолодження тіла та провокує розвиток хвороб сечостатевої системи.

Ще один фактор ризику — крижані напої. Відчуття, що вони краще втамовують спрагу – оманливе. Для організму це шок: переохолоджена слизова горла втрачає здатність чинити опір вірусам і бактеріям. Результат – фарингіт чи ангіна. Не слід пити надто холодні напої та додавати в них лід, морозиво краще їсти підталим та маленькими ковтками.

Особливо велика ймовірність підхопити вірус в літаку. Обмежений та сухе повітря сприяє розповсюдженню хвороби. Що не підхопити її, користуйтеся антибактеріальними серветками, регулярно бризкайте в ніс спреями з фізіологічним розчином. На зльоті та посадці жуйте жуйку або льодяник.

Ще одна причина літніх застуд – акліматизація. Клімат багатьох країн вимагає від нашого організму перебудови, результат — падає імунітет. Бактерії і віруси там також незвичні для нас. Перші пару днів відпочинку не перенапружуйтеся. Активні розваги відкладіть на другу половину відпустки.

Як не захворіти влітку під кондиціонером або від холодної води