Як на Дніпропетровщині зустрічали оборонців Маріупольського напрямку: вдома не були 7 місяців – сюжет (Відео)

logo

Скріншот відео

Дніпро

10.08.2018 22:25

Віднині підрозділ називає себе «Холодний Яр»

На Дніпропетровщині зустрічали героїв. 4 тисячі військовослужбовців 93 механізованої бригади повернулися з Донбасу додому. Підрозділ боронив Маріупольський напрямок понад півроку. Як зустрічали захисників – у сюжеті «5 каналу».

Вояки 93-ї механізованої бригади повернулися зі Сходу до пункту постійної дислокації у селище Черкаське на Дніпропетровщині. На урочистому шикуванні дворічна Катруся виглядає свого тата.

«Якраз тут стоїть на початку. У нас це вже п‘ятий рік чекаємо, і кожного року чекаємо, зустрічаємо . цього року теж прийшли. Бо 7 місяців не було вдома», – ділиться дружина з військовослужбовця Анна Варлам.

За темою

>
Визволили три селища, ліквідували сотню бойовиків: на Харківщину повернулися бійці 54-ї мехбригади ЗСУ – сюжет

Поки кіборг із позивним Еверест п’ятий рік боронить українську землю від загарбників, його син Назар подорослішав і вже збирається до школи.

«Дитина пішла в садок, я тоді був під Іловайском, а в цьому році в грудні лише перший раз – у дитини вже останній утренник, а я перший раз на утренніку», – каже військовослужбовець 93-ї механізованої бригади ЗСУ Андрій Гасюк.

За ці півроку підрозділ втратив 7 бійців, 21 був поранений. Кожному, хто вцілів, командування бригади подякувало за службу. Майже сотня військовослужбовців отримали нагороди.

«Краща нагорода – це ваші усмішки, усмішки моїх українців, мого народу. Народу, який нас підтримує і розуміє, що в Україні війна, а не якийсь заморожений конфлікт. Оце наша нагорода найкраща», – наголошує військовослужбовець 93-ї механізованої бригади ЗСУ Василь Карпюк.

Від початку бойових дій на Донбасі – це третя ротація для бійців 93-ї механізованої бригади. Віднині підрозділ називає себе «Холодний Яр». Незабаром ця назва має стати офіційною.

«Працювала група істориків , обговорення йшло серед військовослужбовців військової частини і було вирішено, щоб ми носили символічне ім’я «Холодний яр», яке спонукає до перемог і несе патріотичне національне підґрунтя і я вважаю, що це стало брендом ЗСУ», – зазначає командир 93-ї механізованої бригади ЗСУ Владислав Клочков.

Після служби на Сході захисників чекає відпустка.

«З понеділка їдемо на море відпочивати. Літо треба провести на морі», – ділиться військовослужбовець Роман Варлам.

Та за місяць військовослужбовці знову повернуться до військової частини для відновлення боєздатності та навчань.

Наталя Світлова, Олександр Хорошун, «5 канал»

Відео за темою