Як контролювати гроші у школах: у Дніпрі відбулася презентація системи OpenSchool in UA

logo

Як контролювати гроші у школах: у Дніпрі відбулася презентація системи OpenSchool in UA

Вчора, 14 травня, в інформаційно-виставковому центрі Mediaprostir відбулася презентація-тренінг системи OpenSchool in UA, що у перспективі дозволить дніпрянам контролювати витрати фінансування, що отримують місцеві школи. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Захід провів регіональний координатор проекту Роман Сердюк. Він зауважив, що цей інструмент буде корисним для батьків школярів, які бажають знати на що навчальний заклад витрачає кошти. Тобто, OpenSchool — це платформа, що дозволяє обробляти та публікувати бюджетні витрати відповідно до чинного законодавства України.

Зокрема, онлайн система дозволяє:

— вести облік благодійних внесків;
— вести звітність за всіма витратами;
— візуалізувати всі бюджети;
публікувати їх у зручному форматі

«OpenSchool дозволяє слідкувати за тим куди йдуть без виключення усі гроші, які отримує школа. Мова йде як про батьківські внески, благодійність, так і про бюджетне фінансування», — пояснив Сердюк.

Окрім цього, координатор OpenSchool зауважив, що наразі якість звітності навчальних закладів у Дніпрі залишає бажати кращого. За словами Романа Сердюка, школи або публікують інформацію хаотично, або взагалі надають застарілу інформацію. Таким чином, презентована платформа може стати «ліками» для навчальних закладів у сфері відкритих даних.

Наразі відомо, що деякі школи у Дніпрі позитивно оцінили проект й готові співпрацювати з кураторами ОpenSchool. Разом із цим, Дніпровська міська рада поки не сприймає цю систему і не йде на контакт з ініціаторами впровадження проекту. Саме тому дніпровськими координаторами проекту і було запропоновано працювати напряму з батьками за допомогою подібних презентацій-тренінгів.

Автор: Антон МОРОЗ