Як голосували у Дніпрі та Нікополі у другому турі?

logo

Як голосували у Дніпрі та Нікополі у другому турі? - фото 1

Міських голів сьогодні обирають у Дніпрі та Нікополі. Всі дільниці відкрилися вчасно — о 8-й годині ранку. Проте без порушень виборчий процес не обходиться. Люди фотографують та навіть рвуть бюлетені.

Свою роботу дільниці у Дніпрі розпочали без затримок. Зокрема, у 21-й школі перші виборці зайшли до кабінок уже о восьмій ранку.

Та трохи менше, ніж за годину, на різних дільницях почали фіксувати порушення.

«На виборчій дільниці 121-068 було зафіксоване підвезення груп людей. Незрозуміло, хто це – виборці чи просто особи якісь незрозумілі під виборчі дільниці. На виборчій дільниці 121-323 виборець прийшов за грошима на виборчу дільницю. Майже офіційно. І заявив: «А де тут можна отримати гроші, якщо я проголосую?»Конкретно назвав прізвище кандидата і так далі», — говорить голова правління комітету виборців України Станіслав Жолудєв.

А на одній із дільниць Амур-Нижньодніпровського району жінка порвала бюлетень і кинула його до скриньки.

«Порвала бюлетень, сказала, що все рівно вони всі гади. І кинула його в урну. І все, і людина пішла», — говорить спостерігач Олексій.

Члени комісії викликати поліцію на дільницю не стали — мовляв, порушниця встигла втекти.

Не обійшлося без порушень і у Нікополі. Одні намагалися поцупити бланки, інші — заходили до кабінки по двоє. Та спостерігачі переконані: справжня боротьба за голоси розпочнеться, коли стануть рахувати бюлетені.

«Оскільки там у 1 турі найменший розрив і тяжко спрогнозувати, хто може перемогти у другому турі», — говорить координатор громадської мережі «Опора» в області Вадим Головченко.

Також виборці фотографують власні бюлетені. Одного з порушників спіймали у 48-й школі.

«Спостерігачі нашої дільниці, вони побачили спалах. Саме безпосередньо в кабінці, викликали нас. Підбігли потім поліцейські. Вони зафіксували факт того, що було порушення», — говорить заступниця голови дільничної виборчої комісії Євгенія Іскендерова.

Подібних порушень сьогодні фіксують найбільше, — кажуть у поліції. Усіх, хто фотографував свої бюлетені на телефон, — затримали. Цим виборцям загрожує кримінальна відповідальність.

«Стаття 159-та Кримінального кодексу передбачає відповідальність до двох років позбавлення волі саме за умисне розголошення таємниці голосування», — зазначив заступник начальника ГУ Нацполіції в області Володимир Богоніс.