Як дніпровці можуть відремонтувати власні будинки за рахунок державного кошту?

logo

Як дніпровці можуть відремонтувати власні будинки за рахунок державного кошту?

У Дніпрі прийняли новітню програму, завдяки якій житлові кооперативи мають змогу на правах співфінансування відремонтувати власний будинок, сплативши лише 3% від вартості ремонтних робіт. Про те, як саме треба вчинити, аби взяти участь у програмі, розповів директор департаменту житлового господарства Дніпровської міськради Владислав Грицай на прес-конференції у Zabeba.li, передає Дніпроград.

«Нам вдалося модифікувати попередню програму підтримки організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), підняти її до такого рівня, щоб вона була найбільш простою для реалізації», — сказав голова постійної депутатської комісії міськради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства Дмитро Безуглий.

В результаті прийняття проекту 13 липня, вчорашнім голосуванням депутатського корпусу Дніпровської міськради було прийнято рішення виділити на неї цілих 22 мільйони гривень.

Серед спрощень і модифікацій програми, зокрема, прив’язка ремонту до кількості метрів у будинку, які потребують втручання. Завдяки чому відбір будинків, які переможуть у конкурсі і будуть співфінансуватись бюджетом,  відбуватиметься — на думку чиновників — значно чесніше. Тобто ті мешканці, які мають змогу сплатити менший відсоток за ремонт, але при цьому у них будинок менший за той, що може сплатити більшу суму, має шанс перемогти перемогти і отримати фінансування.

«Програма наразі, на мою думку, повинна стимулювати житлові кооперативи через те що, співфінансування з боку мешканців знижене до 3%, але це не говорить про те що ця цифра не може збільшитись. Цього року в рамках попередньої програми фінансування від мешканців взагалі доходило до рівня 50%», — повідомила депутат міськради Анжеліка Пилипенко.

Задля зменшення інтенсивності конкурсу на проект виділено 22 мільйон гривень, проте як вважають спеціалісти всі кошти витратити не вдасться, через те що власники кооперативів можуть не встигнути подати заявки до 15 серпня цього року.

«Для подачі заявки треба спочатку зібрати мешканців, обговорити, зрозуміти скільки коштів люди можуть виділити. Великою проблемою наразі також ще є те, що потрібен казначейський рахунок, якого, нажаль, немає у деяких кооперативів», — визнає голова постійної депутатської комісії міськради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства Дмитро Безуглий.

Здавалося б критеріїв для участі у проекті не багато: треба лише подати заявку з указаним об’ємом робіт і готовністю виділити власні кошти до департаменту житлового господарства (вул. Воскресенська 16 (колишня Леніна) та спостерігати за перебігом конкурсу на сайті міськради за допомогою програми Prozorro.

Проте треба враховувати той факт, що виконуватись проект буде до 31 грудня 2016 року, тому треба розуміти, що капітальний ремонт за цей час зробити не вдасться.

«Дніпровська влада такою кількістю виділених кошт просто хоче  показати, що вона підтримує житлові кооперативи і готова їм допомагати. Я вважаю, що всі ці гроші не встигнуть використати і вони повернуться у бюджет. Головною ціллю проекту є виховати ефективного власника. Люди повинні привчатися фінансувати своє житло, а не сподіватись лише на державу», — додала Анжеліка Пилипенко.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ