<>

Як Дніпро допомагає потерпілим від російської агресії євреям

Як Дніпро допомагає потерпілим від російської агресії євреям

Одна з провідних організацій, що допомагають євреям в громадах, потерпілих від російської агресії проти України — «Духовний довідково-консультаційний центр допомоги євреям Донецької області в дотриманні єврейського способу життя» — опублікувала звіт про свою діяльність в 2014-2017 роках. Про це повідомляє Дніпроград з посиданням на сайт єврейської громади Дніпра.

Керівник Центру Ієгуда Келерман, який є координатором єврейських громад Донецької області на території, контрольованій України, а також офіційно залишається головою єврейської громади Донецька і заступником голови «Духовного об’єднання іудейських громад Донбасу», розповів про подробиці діяльності організації.

«З початку збройного конфлікту на території Донецької області, наш Центр (місце розташування: місто Дніпро) за допомогою єврейських організацій і приватних партнерів, почав організацію консультаційної допомоги, пов’язаної з питаннями переїзду із зони конфлікту, а також організацію допомоги євреям в Донецькій області, в тому числі в зоні конфлікту, в дотриманні єврейських традицій. Допомога в єврейському способі життя найрізноманітніша — наприклад в організації читання молитов за здоров’я, поминальних молитов, консультаціях з багатьох питань єврейського життя в будні і свята», — повідомив Ієгуда Келерман.

Крім того, Центр веде моніторинг ксенофобії та антисемітизму, надає інформаційну та психологічну допомогу — від пошуку родичів до подолання психотравм, пов’язаних з російською агресією і безчинствами терористів, і надає допомогу в зборі матеріалів історико-меморіального характеру.

Автор: Єва МЕРЕЖКО