Як церква допомагає колишнім злочинцям

logo

Як  церква допомагає колишнім злочинцям

26 липня на прес-конференції у медіа-центрі «Міст-Дніпро» представники церкви та управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області обговорили взаємодію установ виконання покарань Дніпропетровщини з Українською православною церквою, передає Дніпроград.

«28 липня у свято Хрещення Київської Русі в установах виконання покарань Дніпропетровської області проведуть культурно-духовні заходи: лекції та виставки у бібліотеці на тему Хрещення, пройде богослужіння. Так заведено, що у місцях позбавлення волі обов’язково повинен бути священнослужитель. Наприклад, у першій тюрмі в нашому місті було усього чотири працівники: начальник тюрми, двоє наглядачів та священик. Перший післяреволюційний храм було побудовано у 1989 році на базі Дніпропетровської виправної колонії №89», — розповів головний спеціаліст управління Державної пенітенціарної служби України підполковник внутрішньої служби Ярослав Костюченко.

«Служіння у місцях позбавлення волі дуже важливе, ми допомагаємо людям виправитися. У мешканців таких закладів настає момент, коли вони усвідомлюють необхідність у спілкуванні з Богом. Парафія у тюрмах має той самий устрій, що й інші. Ув’язнені відвідують богослужіння, приймають обряд таїнства, у тому числі й хрещення. Багато чоловіків, які відбували покарання за свої гріхи півжиття, після звільнення, не знають, що робити та куди піти, тому і було розпочато проект «Преображення», — заявив керівник відділу пастирської опіки пенітенціарної служби Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Андрій Демидас.

Проект ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі «Преображення» було розпочато десять років тому волонтерською групою. Наразі колишні ув’язнені живуть у «Будинку працелюбності», там вони отримують триразове харчування, працюють по господарству: у огороді, з худобою. Тих, хто мають якусь спеціалізацію, влаштовують на роботу або ж просто різноробочими. Такі люди виходять із зони споживання, набувають соціальні зв’язки та залишаються близькі з Господом. 

«За 2013 рік через проект пройшло 360 чоловіків, у 2014 ми допомогли близько 400 людям, а у 2015 — десь 500. На сьогодні у Будинку працелюбності мешкає 25 колишніх ув’язнених. Хочу зазначити, що перед тим як вийти на волю, ми заздалегідь починаємо готувати засуджених. Також, якщо в нього не має документів, адміністрація тюрми починає їх відновлення, в’язні проходять медичний догляд», — повідомив голова правління Благодійного фонду протоієрей Валентин Дорощук.

Також спікери зазначили, що хочуть реалізувати ідею такого самого ресоціалізаційний центру для в’язнів-жінок. Наразі такі центри діють лише у трьох містах України. 

Автор: Ольга СКРИЛЬ