«Я хотів, щоб ця картина надихала людей». У Полтаві художник із Дніпра створив «космічний» шедевр за 32 години

logo

Нещодавно у передмісті Полтави у с. Розсошенці на багатоповерхівці по вулиці Перспективній, 7 з’явився чудовий зразок стріт-арту – новий мурал. Автором графіті є художник з Дніпра Валерій Лагутенко. Він знаний стріт-артер не тільки в Україні, адже за кордоном його малюнки можна побачити на будівлях у Парижі, Лісабоні, Барселоні. Про рожеві мрії підкорити ще й Амстердам, а також про створення муралу у Полтаві та нові ідеї художник розповів журналістам ІА Полтава в ексклюзивному інтерв’ю.

«Муралами я почав займатись пів року тому»

Вуличним мистецтвом Валерій Лагутенко почав займатися доволі давно. Вже близько 12 років він виражає свої думки, своє бачення, дає волю своїй фантазії за допомогою балончика із спеціальними фарбами для графіті. Малювати мурали почав відносно недавно, але вже є доволі успішним та відомим у цьому напрямку не лише у рідному Дніпрі, а й у інших містах. 

«Ідеї для створення нового муралу приходять з голови» 

Надихають його також роботи інших художників, ілюстраторів. Це можуть бути й різноманітні малюнки, оскільки працює у різній стилістиці (від абстракції до портретів).

«Які ідеї прийдуть, такі й малюю», – зізнається він.

Останнім часом, замовники навіть повністю довіряють йому у виборі зображень,  пояснюючи це тим, що Валерій має гарне відчуття смаку. 

«Я хотів, щоб ця картина надихала людей»

Для створення муралу у Полтаві площею 330 кв. метрів, використав 160 літрів фарби. Автор зізнається, що працював над створенням картини  32 години. 

«Я показав, наскільки безкінечною є любов матері до своєї дитини. Тобто це космос, це всесвітній вибух, а дитина – це космічна туманність. На фоні Всесвіту, космосу, проявляється таке собі зародження любові та самого життя», – пояснює Валерій. 

Проблем з нанесенням малюнку на будинок не виникло.

«Впринципі непогане місто, я був тут перший раз, мені сподобалось». 

Про стріт-арт в Україні та за кордоном 

Роботи графіті-художника можна побачити не тільки по всій Україні, а й за кордоном. На Батьківщині ніша вуличного мистецтва дуже розвинена на Заході та у Києві. За кордоном його малюнки прикрашають будівлі в Парижі, Барселоні, Лісабоні, Варшаві. У найближчому майбутньому планує підкорити й Амстердам. 

«За кордоном я малюю, малював і планую малювати». 

Найчастіше автор сам обирає місце для розпису, але буває працює на замовлення.

«Проблем не було, але і дозволу я часто не отримую. Це займає багато часу , тому я беру все в свої руки і на свій страх і ризик малюю», – розповідає Валерій.

Процес створення муралу в Полтаві.

Знайшли орфографічну помилку? Виділіть і натисніть Ctrl+Enter Система Orphus

Loading…