Із якими проблемами зіштовхуються переселенці у Дніпрі?

logo

Із якими проблемами стикаються переселенці у Дніпрі?

Сьогодні, 14 грудня, на прес-конференції у центрі ДОО НСЖУ відбулася спільна прес-конференція БФ «Право на захист» та Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), на якій правозахисники зазначили основі проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Ми надаємо допомогу переселенцям, які зараз проживають у п`яти областях України: Харківські, Запорізькій, Луганській, Донецькій та Дніпропетровській. Саме на Дніпропетровщині опинилося 76 986 таких осіб»,  — констатувала керівник проекту «Адвокація та правова допомога ВПО» Марія Алєксєєнко.

За словами координатора з питань надання правової допомоги БФ «Право на захист» Юлії Трало, моніторинг демонструє таку ситуацію:  68% опитаних ВПО перебувають у місцях компактного проживання з сім`ями, більшість яких складається з двох-трьох членів родини. Досить значна кількість переселенців – люди з інвалідністю (24%), із тяжкими захворюваннями (20%), літніх осіб (9%) або вагітних жінок (3%). Також 27% опитаних ВПО мають неповні, багатодітні та малозабезпечені сім`ї, а отже є вразливими категоріями громадян.

«Підготовка до зими у населених пунктах на лінії розмежування пройшла дуже складно. Велика кількість людей залишилася без тепла і газу. Внаслідок обстрілів пошкоджуються лінії електромереж та водогонів, тому цілі міста потерпають від перебоїв електро-, водо- та теплопостачання», — підкреслив старший радник із захисту прав Агенства ООН у справах біженців (UNHCR) Девід Карп.

За останні 8 місяців відповідно до проекту «Адвокація та правова допомога ВПО» фахівці надали 2039 індивідуальних юридичних консультацій та провели групові юридичні сесії для 425 учасників. Разом із тим, найбільша кількість звернень переселенців стосується соціальних виплат та пенсій – 9 тисяч.

Тож правозахисники повідомили про готовність і надалі допомагати таким громадянам. Для цього ВПО треба звертатися за адресою вул. Полігонна 10Б, або за телефоном «гарячої лінії»: (050)-103-56-68.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО