Із 60 тисяч військовозобов’язаних на Дніпропетровщині від призову ухилилися лише 2,3%

logo
200738_iz_60_tisjach_vijskovozobov_jazanih_na_dn.jpeg


Із 60 тисяч військовозобов'язаних на Дніпропетровщині від призову ухилилися лише 2,3%

Протягом останнього року повістки до військкоматів отримали 60 тисяч мешканців Дніпропетровської області. Із них на строкову службу призвано 2740 осіб. Так званих “уклонистів”, які взагалі не з’являються у свої районні військкомати зафіксовано лише 1380, що складає 2,3% від викликаних громадян. Про це сьогодні, 23 листопада, повідомив заступник військового комісара Дніпропетровського обласного комісаріату підполковник Сергій Полуциган, передає Дніпроград.

“Завдяки чіткій та тісній взаємодії між Дніпропетровською обласною держадміністрацією, органами місцевого самоврядування, поліції та іншими виконавчими органами влади, ми досягли такого результату”, — зазначив підполковник.

Призов на Дніпропетровщині цього року виконано на 100%. Із 2740 строковиків у ЗСУ відправилися 1740 чоловіків, у Національну гвардію — 945, у Державну службу транспорту — 55 осіб. 

“Всі призовники отримують разову допомогу в розмірі 3200 грн, також за ними зберігається попереднє робоче місце та середньомісячна заробітна плата. Це дещо стимулює наших громадян приєднуватися до Збройних сил України”, — повідомив заступник начальника управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА Віктор Овчар.

Особам, які переховуються від строкової служби, згідно статті 355 ККУ передбачується покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років. У свою чергу, особи, які порушили правила обліку військовозобов’язаних, можуть отримати адміністративне покарання у вигляді штрафу.

Окрім громадян, призваних на строкову службу, до лав ЗСУ в Дніпропетровській області приєдналися 2266 контрактників, із яких 209 осіб є офіцерами. 

Віктор Овчар також додав, що часто спостерігаються порушення умов призову на строкову службу з боку керівників тих підприємств, які мають частку свого капіталу у Росії. Вони не повідомляють своїх робітників про повістки, не надають необхідної інформації тощо. На таких керівників вже складено близько 270 адмінпротоколів, відповідно до яких вони мають сплачувати штрафи.

За словами Сергія Полуцигана, наразі у ЗСУ проходить службу більше 60 тисяч жінок. Протягом останнього часу їхні можливості були значно розширені. Відповідно до цього, на даний момент жінки можуть займати майже однакові посади із чоловіками, що у свою чергу відкриває перед ними ряд можливостей.

Мінімальне забезпечення контрактника на сьогодні складає 7 тисяч гривень. Залежно від офіцерського звання чи посади, військовому нараховуються відповідні надбавки. За участь у проведені АТО військовослужбовцям ЗСУ додатково нараховують 10 тисяч грн.

Нагадаємо, у Дніпрі презентували бойову армійську систему.

Автор: Антон МОРОЗ


А поделиться?