Історія та сучасність: у Дніпрі презентували збірку пам’яток Нікопольського району

logo

Історія та сучасність: у Дніпрі презентували збірку пам’яток Нікопольського району

Сьогодні, 7 грудня, у Дніпрі презентували збірку пам’яток історії та культури Нікопольського району, над якою працювали археологи, музейники та вчені області. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення ДніпроОДА.

Збірка «Пам’ятки історії та культури Нікопольського району» вже третє видання про пам’ятки Дніпропетровської області.

«В минулому році презентували перший том видання, який стосувався Апостолівського району. Цьогорічна збірка присвячена Нікопольського району. Енциклопедичне видання фінансується з бюджету України відповідно до Державної програми. Завдання – зробити ці матеріали доступними як для науковців, так і для школярів», — зазначила начальниця управління культури ДніпроОДА Наталія Першина.

Випуск присвячений пам’яткам археології, архітектури та містобудування, історії та монументального мистецтва.

«Хочу привітати всіх з цим необхідним виданням. До того ж, презентація майже припадає на День археології – 9 грудня. Археологічні дослідження, які проводяться з 1960-х років значно конкретизували знання про добу енеоліту на території Дніпропетровщини. Важливо, що помітний значний вплив трипільської землеробської цивілізації», — пояснила кандидат історичних наук ДНУ, археолог Зоя Маріна.

Зі слів Зої Маріної, родзинкою району є доба скіфів, дослідженням якої займався видатний вчений-археолог Борис Мозалевський. Пектораль із Товстої могили, знайдена на території нашої області, досі викликає інтерес та пов’язує дискусії з приводу призначення цієї золотої прикраси. Приміром дослідники вважають, що в ній зашифроване послання скіфів.

Раніше повідомлялося, що журналіст та краєзнавець Борис Ковтонюк презентував книгу «Унікальні люди Придніпров’я» за участю її героїв. Персонажі книги відрізняються незвичними здібностями, інтелектом та вміннями, саме їх називають першими, найоригінальнішими та особливими.

Автор: Людмила СТУПАК