Ініціатори перейменування Дніпропетровської області розповіли, що вдалося зробити

logo

Восени 2017 року понад 30 громадських організацій підписали звернення до народних депутатів з проханням розглянути пропозицію перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Про це розповів директор ГО «Інститут суспільних досліджень» Прокопов Вадим в спеціальному коментарі для інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Назва Дніпропетровської області — має бути змінена, оскільки містить в собі ім’я Григорія Петровського – одного з організаторів Голодомору та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні.

Взимку почалася активна інформаційна компанія на підтримку перейменування. Були проведені зустрічі, круглі столи та обговорення з активістами, науковцями, простими мешканцями міст області. Виїзні заходи пройшли у Кривому Розі, Верхньодніпровську, Кам’янському», — розповів історик.

ГО «Інститут суспільних досліджень» 26 лютого організував круглий стіл у Дніпрі де науковці, історики, культурологи обміркували чим буде вигідна назва «Січеславська» для регіону. На цей захід були запрошені й противники такого перейменування, але, за словами Вадима Прокопова, прийти та висловити свою думку вони відмовилися.

6 березня ГО «Інститут суспільних досліджень» провів прес-конференцію за участі відомих українських істориків, представників різних академічних установ – докторів наук, академіка, представника Українського інституту національної пам’яті, які обговорили ініціативу перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

14 березня, у Кривому Розі пройшов круглий стіл з науковцями та студентами. Фахівці обговорили історичні підстави використання топоніму «Січеславська», обставини його утвердження в історії України та сучасності, роль українських назв у становленні української державності.

«Також з кінця січня на сайті Президента зареєстрована петиція, однак досить важка процедура реєстрації та голосування є перепоною для простих людей. Сам сайт доволі неповороткий – цифра на головній сторінці відстає від актуальної на 1000 голосів (для перевірки треба зайти на останню сторінку списку підписантів). Що примітно, аргументи з нашого офіційного листа щодо ініціативи були внесені в текст петиції на сайті», — зазначив Вадим Прокопов.