Громадські активісти Січеславщини згадали про події Революції Гідності у ДніпроОДА

logo

Громадські активісти Січеславщини згадали про події Революції Гідності у ДніпроОДА

У Дніпропетровській ОДА за круглим столом зібралась низка громадських діячів. Свою зустріч вони присвятили Дню Героїв Небесної Сотні, де згадували полеглих на Майдані борців за незалежність. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на пресслужбу Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Вшановуючи пам’ять загиблих, ми підтверджуємо курс суспільства на європейські цінності. Сьогодні запросили учасників Майданів  у Дніпрі та Києві. Адже події 7-річної давнини стали переломним моментом української історії», – розповів голова Громадської ради при Дніпропетровській ОДА Віктор Кучинський.

На зустрічі були присутні учасники Революції Гідності, представники Громадської ради та Українського інституту національної пам‘яті. Вшанувавши пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, учасники обговорення ділились власним досвідом боротьби, переглядали відео та фотохроніку подій 2013-2014 років.

«Спливають в пам’яті народні віче у Дніпрі. На них в найгарячіші лютневі дні збиралося понад 10 тисяч людей. Це була неймовірна згуртованість. Відстоювали національні інтереси, боролися за краще майбутнє», – згадує голова обласного Товариства політв’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

Учасники круглого столу зійшлись у думці: тоді був справжній бій за Україну.

«Я не бачила в житті нічого величнішого, аніж Революція Гідності. Своїми віршами закликала: «Виходьмо, браття, на Майдани!».  Люди повторювали за мною рядки на мітингах в центрі Дніпра, – сказала письменниця, поетеса, учасниця Революції Гідності Леся Степовичка. – Якось заїжджав й Сергій Нігоян. Сказав, що вирушає на Київ, підтримувати найбільший осередок революції. Згодом він став першим, хто загинув».

Автор: Іван МУРАХА