Готують сховища, приймають переселенців, патрулюють вулиці — ситуація у громадах Дніпропетровщини

logo

image

Кореспонденти Суспільного повідомляють про те, яка наразі ситуація у громадах Дніпропетровщини.

Перещепинська ОТГ

Органи місцевого самоврядування організували патрулювання вулиць з числа волонтерів для підсилення нарядів поліції. Промислові об’єкти під посиленою охороною.

«Готуємо бомбосховища та підвальні приміщення. Заспокоюємо людей, щоб не панікували, бо зараз це найскладніше, йдуть вкиди інформації — це дестабілізує ситуацію, адже ворог не тільки наступає, а й продовжує інформаційну війну. Мешканців закликаю довіряти місцевій адміністрації, не реагувати на фейки, допомагати нашим збройним силам долучаючись до волонтерського руху», — сказав голова Перещепинської ОТГ Ярослав Цвіркун.

У Перещепино аптеки міста вже кілька днів не мали постачання ліків, засоби надання першої допомоги, седативні і знеболювальні препарати розкупили, обмаль ліків від захворювань серцево-судинної системи та жарознижувальних. Але провізори запевняють, що постачальники на зв’язку і з дня на день зможуть відновити запаси ліків.

Лікарня працює у звичному режимі, пацієнтів небагато, люди роблять бустерні щеплення від коронавірусу.

Пасажирські перевезення наразі нерегулярні. На зупинках малеча розвішує власноруч намальовані плакати «Україна переможе!»

Вакулівська ОТГ

«В облдержадміністрації отримав чіткий інструктаж, як діяти громаді, всі органи місцевого самоврядування злагоджено працюють, домовилися, щоб військові комунікували з теробороною, поліцією, національною гвардією. З продуктами, транспортом, ліками — усе нормально», — розповів голова Вакулівської ОТГ Артур Шевцов.

Обухівська ОТГ

«Транспорт ходить щогодини, ліки підвозять, але зараз є не всі, супермаркет працює — поставки продуктів є щодня, але не все привозять, продають по 2 кг в одні руки круп, борошна тощо. Банкомати видають готівку. Люди об’єдналися у тероборону, волонтерську спільноту. Організували гаряче харчування нашим захисникам, привезли електрообігрівачі», — депутат Обухівської селищної ради В`ячеслав Клименко.

У приміщенні селищної ради організовано цілодобове чергування із числа працівників виконкому щодо коригування всіх дій та інформації. На перебої з газом, водою, теплом у багатоповерхівках скарги не надходили.