Гостра кишкова інфекція. Що відомо про ситуацію з отруєнням учнів двох шкіл у Дніпрі

logo

Сьогодні, 21:07

18

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гостра кишкова інфекція. Що відомо про ситуацію з отруєнням учнів двох шкіл у Дніпрі - фото

Unsplash/Marcelo Leal

До лікарні з двох навчальних закладів потрапило 11 учнів

У Дніпрі школярам двох шкіл стало погано. Не менш 500 учнів залишилися вдома і не пішли до навчальних закладів. За попередньою інформацією, у дітей – гостра кишкова інфекція. До лікарні потрапило 11 учнів.

Про це у коментарі Радіо НВ повідомила речниця поліції Дніпропетровської області Анна Старчевська.

До навчання не преступили 512 учнів

Як розповіла Анна Старчевська, за цим фактом поліція порушить кримінальне провадження щодо порушення санітарних норм у школі. Старчевська також додала, що співробітники відділу ювенальної превенції зараз з’ясовують обставини надзвичайної подіі в обох школах. 

«Не прийшли до школи не тількі в одній школі міста Дніпра, а ще у іншій. Там госпіталізовано троє. Зараз поліція працює на місці в обох школах, збираємо всю інформацію. Попередньо до навчання не преступили 512 учнів. Ще ми будемо спілкуватися із батьками. І є інформація стосовно того, що ще близько 50 дітям стало зле. Однак це теж інформація попередня», – повідомила Старчевська.

Раніше у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області повідомили, що станом на 14:00 до служби надійшло 13 екстрених повідомлень щодо захворюваності дітей. Спеціалісти Держпродспоживслужби Дніпропетровщини продовжують санітарно-епідеміологічне розслідування цього інциденту. 

Проби страв та води

Задля з’ясування обставин було відібрано проби готових страв та питної води. Про це розповіла на брифінгу головний спеціаліст управління держнагляду за додержанням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Маргарита Малишева.

Наразі харчоблок закритий для лабораторних досліджень

Фахівці Держпродспоживслужби також перевіряють працівників харчоблоку щодо поводження з продуктами. Наразі харчоблок закритий для лабораторних досліджень. У службі стежать за станом дітей і у разі необхідності будуть вирішувати питання зупинки навчального процесу.

«Спеціалісти Держпроспоживслужби знаходяться зараз у школі для проведення епідеміологічного обслідування та інспектування харчоблоку щодо поводження з харчовими продуктами. Також паралельно проводиться відбір зразків для лабороторних досліджень, зразки питної води, яка подається у школи, змиви з обладнання харчоблоку, з кухонного інвентарю, змиви з рук та спецодягу персоналу та проби готових страв, які готуються на харчоблоці», – зазначила Малишева.

Лікарі наполягли на госпіталізації

Як розповіла мати одного з постраждалих дітей Яна Хімач, її сину стало зле у ніч з 13 на 14 березня. Сиптоми схожі на отруєння. Хімач зазначила, що лікарі швидкої наполягли на госпіталізації. Вона додала, у медичному закладі виявилось, що дітей зі схожими симптомами вже 11.

«О другій годині ночі моя дитина підривається і рве, і рве всю ніч, весь ранок, я не знаю, що робити, приходжу в поліклініку, прошу мені сімейного лікаря виділити, його немає, викликаю швидку. Швидка, звичайно, приїхала оперативно, велике дякую. Подивилися і кажуть, що тільки стаціонар, рекомендуємо стаціонар. За швидкої я пішла в шосту поліклініку. При нас прийшов ще один хлопчик з нашого класу, рівно з такими ж симптомами, дівчинка з паралельного класу і сказали: ми вже одинадцяті, яких поселили в лікарню», – зауважила мати постраждалого.

Багатьох залишили вдома для перестраховки

У середу ввечері, 13 березня, від директора школи №112 надійшла інформація про 19 отруєних, повідомила завідуюча сектору загальної середньої освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Сокур. 

Симптоми схожі на ротавирусну інфекцію

Вона зауважила, що поки немає остаточної офіційної інформації про кількість дітей, які постраждали. Сокур додала, що в деяких класах з 30-ти учнів, на уроках присутні всього чотири. Однак після того, як класні керівники обдзвонили батьків, стало відомо, що симптоми отруєння виявили лише у кількох відсутніх. Багатьох батьки залишили вдома для перестраховки. За словами Сокур, співробітники лабораторій беруть аналізи у дітей, присутніх в школі. 

«Ми отримали повідомлення від директора 112 школи з приводу того, що 19 учнів цієї школи мають симптоми, які схожі на ротавирусну інфекцію, тобто блювота, погане самопочуття, слабкість. Управління освіти терміново повідомило Департамент охорони здоров’я, надало повідомлення в головне управління Держспоживнагляду, лабораторні центри. Сьогодні всі установи в закладі проводять дослідження», – зауважила Сокур.