Господарства Дніпропетровщини планують зібрати понад 2,4 млн ранніх зернових

logo
154209_gospodarstva_dnipropetrovwini_planujut_zi.jpeg


Зібраний урожай дозволить повністю забезпечити продовольчу безпеку області.

Цього року Дніпропетровщина матиме гарний врожай. За прогнозами експертів, господарства області мають зібрати понад 2,4 млн тонн лише ранніх зернових, повідомляє Дніпропетровська ОДА.

«Вважаю, що рік буде успішним. Нам потрібно зібрати всього близько 1,1 млн га зернових, з них основної нашої культури — озимої пшениці — близько 480 тис. У 2017-му році ми посіяли на 120 тис. га більше озимих, ніж у 2016 році. Тож це дає нам можливість отримати врожай не менший, ніж торік», — зауважив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА, Олег Кужман.

Зібраний урожай повністю забезпечить продовольчу безпеку області, підкреслив Олег Кужман. Жнива йдуть лише тиждень, нагадав вiн, тож тимчасове погіршення погоди не матиме негативного впливу на врожай.

«Найбільшу середню урожайність з початку жнив мають Покровський — 40 ц/га, Царичанський — 38,6 ц/га, Петропавлівський — 33,9 ц/га та Новомосковський — 30,3 ц/га  райони», — додав перший заступник голови ОДА.

На стабільну роботу Аграрного фонду регіону також звернув увагу начальник управління АПР Дніпропетровської ОДА, Вадим Удовицький.

«В Аграрному фонді Днiпропетровщини є продовольче зерно… На сьогодні його там 23 тис. тонн. Цього повністю достатньо, щоб закрити потреби області до завершення жнив. 99% зерна фонду переробляється на борошно для 15 провідних хлібозаводів регіону», — повідомив Вадим Удовицький.

В останні роки стереотип щодо оцінки Днiпропетровщини виключно як промислового регіону змінюється. Про Дніпропетровщину вже кажуть, як про промислово-аграрний регіон України.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.


А поделиться?