Головний зодчий Дніпра: мешканцям міста розповіли про Володимира Зуєва – автора сотні дніпровських будівель

logo

Головний зодчий Дніпра: мешканцям міста розповіли про Володимира Зуєва – автора сотні дніпровських будівель

Вчора, 23 лютого,  у Дніпровській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч, присвячена вшануванню пам’яті Володимира Зуєва – архітектора, за участі якого було спроектовано та побудовано близько сотні споруд у місті. Про життя та діяльність головного зодчого Дніпра ХХ століття учасникам заходу розповів історик та краєзнавець Максим Кавун, повідомляє Дніпроград.

Володимир Зуєв народився рівно 100 років тому і вже наприкінці 1960-х років став активним учасником розбудови міста. Пік його діяльності припав на 1970-ті роки, саме у цей час у Дніпрі почали з’являтися найвідоміші споруди. Як зазначив Максим Кавун, Зуєв причетний до будівництва багатьох знакових споруд міста.Хоч дітища Зуєва і не належать до числа архітектурних шедеврів, але вирізняються своїми яскравими формами та масштабом. Зокрема, це готелі «Дніпропетровськ» і «Парус», новий комплекс історичного музею з діорамою «Битва за Дніпро», головний корпус ДНУ, реконструйований Будинок Спілок та багато інших.

Також Володимр Зуєв був причетний і до забудови Привокзальної площі, зокрема за його участі був побудований семиповерховий будинок навпроти головної будівлі залізничного вокзалу.

Головним проектом життя архітектора мав стати один із головних символів сучасного Дніпра – готель «Парус», але плин часу і сукупність багатьох факторів перетворили споруду на вічний «довгобуд».

«На жаль, історія життя Володимира Зуєва сьогодні маловідома для широкого загалу міста, навість не зважаючи на його значний внесок у розвиток Дніпра. Наразі ми активно боремося за те, щоб ім’я архітектора увіковічили на одній із вулиць нашого міста», — повідомив Максим Кавун.

Автор: Антон МОРОЗ