Голова Дніпропетровської облради зустрівся з моніторинговою місією ОБСЄ

logo

Голова Дніпропетровської облради зустрівся з моніторинговою місією ОБСЄ

Загальна політична ситуація в області у зв’язку із війною на сході, внутрішній політичний клімат в обласній раді та підтримка всіх, хто постраждав від військових дій. Ці три питання були запропоновані для обговорення зі сторони моніторингової місії на зустрічі із Головою обласної ради Глібом Пригуновим. Про це повідомили у прес-службі облради Дніпра, передає Дніпроград.

Місія робить постійні звіти про ситуацію, і головним досягненням сьогодні назває — наявність позитивних змін і успіхів України. Вони стосуються перш за все реформи децентралізації.

«Дійсно, Дніпропетровщина є лідером у впровадженні цієї реформи, яка ініційована Президентом Порошенко. При тому, що ми йдемо шляхом емпіричного досвіду, помиляємося, вчимося на власних помилках, але багато що вдається. В тому числі і завдяки плідними відносинами між центральною владою і місцевою. Величезну допомогу надають ї країни ЄС», — зауважив Гліб Пригунов.

Що стосується впливу військових дій на сході на економічне становище, то безумовне він є і суттєвий, відмітив голова обласної ради: «Але в області працює багато іноземних компаній, які не бояться війни. Такі компанії отримують тут непогані прибутки. Ми зі свого боку всіляко їм допомагаємо. Для цього при обласній раді створена інвестиційна агенція «ДІА» (Dnipropetrovsk Investment Agency).

Цього року голова обласної ради Гліб Пригунов презентував Інвестиційний паспорт області, що дозволило мати інструмент для роботи з іноземними інвесторами. 

Політичний клімат обласної ради – це конструктивні рішення і діалоги. В обласній раді існує шість фракцій, які увійшли до демократичної коаліції. Всі, окрім Опозиційного блоку. Така коаліція дозволяє плідно працювати і приймати рішення для розвитку Дніпропетровської області.

Допомога вимушеним переселенцям та воїнам АТО має полягати, на думку Гліба Пригунова, в їхній інтеграції в мирне життя.

«Швидка допомога надана, але ж тепер необхідно залучати цих людей до гідно оплачуваної роботи. Аби вони могли придбати собі житло та максимально адаптуватися. В цьому також можуть допомогти і компанії з іноземними інвестиціями».

Нагадаємо, що 12 грудня у Дніпрі відбулася презентація проектів локальних ініціатив учасників проекту «Спільними зусиллями ВПО та громади: сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з числа молоді в нові громади»

Автор: Іван МУРАХА