Гірники Кривого Рогу на межі страйку

logo

Голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець 26-27 червня 2017 р. побував у Кривому Розі, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

За два дні профспілковий лідер провів кілька зустрічей з активістами, головами первинних організацій ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», «Суха Балка» і «АрселорМіттал Кривий Ріг», ряду інших криворізьких підприємств, на яких за останній рік створено первинки НПГУ.

Обговорювали результати двотижневої акції за підвищення заробітної плати, що пройшла в Кривому Розі в травні, приховані і явні загрози пенсійної і медичної реформ, а також проекту Трудового кодексу України, перспективи розвитку міської організації, ряд злободенних проблем, з якими стикаються гірники і металурги Кривбасу.

Центральною можна назвати зустріч з профактивом ПАТ «Кривбасзалізрудком». Саме на шахтах цього комбінату в травні ц.р. почалася акція протесту, яка змусила адміністрацію вступити в конструктивний діалог з уповноваженими представниками трудового колективу. Після протистояння, а потім вироблення консенсусних рішень подібні переговори, як результат акцій протесту, пройшли на «Сухій Балці» і на «АрселорМіттал Кривий Ріг». Почалися перші виплати збільшеної на 20% зарплати. Однак не все так гладко.

«Реальна заробітна плата не підвищилася, а у декого навіть знизилася, – такого невтішного висновку дійшов Михайло Волинець після зустрічей з гірниками і металургами. – Сьогодні потрібно більше інформувати про ситуацію на виробництві, у трудових колективах і профспілкових організаціях, про те, як насправді живеться людям. Зараз у Кривому Розі цілком вірогідні вже не акції протесту, а страйки. Це розуміють керівники і власники ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», «Суха Балка» і «АрселорМіттал Кривий Ріг». Щоравда, останні поводяться агресивно щодо НПГУ: у голови міської організації НПГУ Кривого Рогу Юрія Самойлова досі немає пропуску на підприємство. Первинкам усіх підприємств треба об’єднувати зусилля, особливо в разі виникнення страйку. Люди повинні зрозуміти, що вони можуть захищати себе, а Незалежна профспілка гірників України їм в цьому допоможе, підтримає, навчить».

Слід зазначити, що до травня нинішнього року багато первинних організацій НПГУ прийшли із втратами своїх лав. Цьому сприяли шалений тиск на членів Незалежної профспілки гірників України з боку адміністрацій, а також, хоч як це прикро, діяльність голів деяких первинних організацій, що дискредитувала НПГУ. Після травневих акцій, у яких лідери НПГУ проявили організаторські здібності і вміння вести переговори з керівництвом підприємств в інтересах трудових колективів, ситуація почала змінюватися, почалося поступове зростання лав НПГУ. На цьому наголошувалося на зустрічах з профактивом як ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», так і «Сухої Балки» і «АрселорМіттал Кривий Ріг».