Фронтова Церква: у Дніпрі презентували фільм про діяльність дніпровського капелана на Сході

logo

Фронтова Церква: у Дніпрі презентували фільм про діяльність дніпровського капелана на Сході

Сьогодні, 11 червня, у Дніпрі відбувся показ документального фільму «Фронтова Церква», який присвячений реаліям діяльності дніпровського священика на початку війни на Сході України. Автор та режисер стрічки Егонс Упітіс приїхав з Англії, аби закарбувати важливі для українського суспільства події. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення — приміщення Дніпровського Будинку мистецтв.

Головним героєм фільму «Фронтова Церква» є священник Дніпровської єпархії УПЦ КП та військовий капелан Дмитро Поворотний.

«Зйомки фільму проводилися протягом літа-осені 2014 року. Сюжет висвітлює мою діяльность в Дніпрі, на передовій, в різних підрозділах та різних локаціях Донбасу. Це своєрідний стрім, який супроводжується моїми монологами. Цінність фільму в тому, що він показує атмосферу 2014 року та динамізм, з яким відбувалися перші місяці війни. Стрічка передає дух бійців під час звільнення ряду міст Донбасу — Мар’янки, Червоногор’ївки, Червоного партизана», — зазначив Дмитро Поворотний.

Зі слів капелана, стрічка повноцінно передає діяльність священика на передовій в ті часи, коли не було системної роботи, коли в військових підрозділах не було штатних постійних капеланів.

Крім того, у стрічці правдиво, без прикрас показано життя бійців, інколи з гумором або ж навпаки.

Режисер фільму Егонс Упітіс походить з Латвії, однак навчався кінематографу в Англії. Він вперше почав документувати події  в Україні з початку Майдану в Києві.

«Спостерігаючи у 2014 році за Революцією в Україні, я згадував події в Латвії, якій все ж вдалося вивільнитися з Радянського Союзу. Тоді я був дитиною, тож події в Києві, Дніпрі та на передовій мене надихнули. Моєю метою було фільмування основних моментів того періоду, я не думав про те, на яку аудиторію розраховані кадри», — розповів режисер.

Егонс Упітіс зазначив, що перший прем’єрний стрічки відбувся в Канаді, потім фільм транслювали на Литовському телебаченні. У Дніпрі допрем’єрний показ пройшов на базі полку «Дніпро – 1».

Раніше повідомлялося, що  у ДніпроОДА відбулася презентація документальної кінострічки «Обличчя дніпровського майдану» — у фільмі історії понад 20 учасників Революції Гідності.

Автор: Людмила СТУПАК