Фермерів Криворіжжя попереджають про появу на полях павутинного кліща: чим він небезпечний

logo

Фото Держпродспоживслужби Дніпропетровської області

У Дніпропетровській області, зокрема у Криворізькому районі, на полях сої, соняшнику та кукурудзи активно селиться та шкодить рослинам павутинний кліщ. Про це повідомили фахівці
Держпродспоживслужби Дніпропетровщини.

Через спекотну та суху погоду втрати врожаю від шкідника можуть сягати 50 – 60%, а при перевищенні порогу шкодочинності посіви і взагалі можуть повністю загинути.

Читайте також: Ракетний обстріл Криворіжжя, видача продуктових наборів,
жінки-коригувальниці та індивідуальні пункти опалення: тижневий дайджест krivbass.city

У чому небезпека?

Небезпека від павутинного кліща полягає і у тому, що шкоду рослині можуть наносити не лише імаго, а й личинки, адже вони висмоктують сік з листя.

Окрім того, ці комахи можуть шкодити посівам
упродовж тривалого періоду: від двох листків до повної стиглості.

Кліщ, як правило, починає заселяти рослини з країв поля. Уражені рослини відстають у рості, листки передчасно засихають та опадають. Огляд варто починати з нижніх ярусів листків, поступово переходячи до верху рослини.

Як боротися зі шкідником?

Обстежувати листки слід з нижнього боку під лупою, адже кліщ має малий розмір, тому неозброєним оком не завжди можна вчасно діагностувати проблему. Кліщі можуть
бути різного кольору: жовто-зелені, червоні, помаранчеві, білі.

Якщо вдалося виявити павутинного кліща на полях, то фермерам необхідно, як найшвидше обробити посіви інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Які особливості обробки?

Зазначається, що ефективний акарицид проти павутинного кліща має володіти трансламінарними властивостями. Це дає змогу проконтролювати шкідників, що не потрапили під обробку,
перебуваючи у важкодоступних місцях.

Перевагу краще надати препаратам, які діють на шкідника у всіх стадіях його розвитку. В іншому випадку – обробку доведеться провести повторно.

Фото Держпродспоживслужби Дніпропетровської області

Зверніть увагу

Про проведення обробки необхідно
обов’язково за три доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату)

Раніше ми писали: на Дніпропетровщині ексбухгалтерка ліцею привласнила мільйон гривень: що кажуть правоохоронці.