Фермер з Дніпропетровщини розводить нутрій більше 40 років

logo

Житель Межівської громади Дніпропетровщини Андрій Меркулов понад 40 років займається розведенням нутрій. Чоловік розповідає, що тримали тварин батьки, а він допомагав. Згодом почав розводити самостійно, пише SEEDS. 

Чоловік каже, вирощує тварин для родини. “Чисте м’ясо без всіляких преміксів, комбікормів. Просто подобається родині це м’ясо, та й доглядати не важко”, – каже він.

Читайте
також: Цьогоріч в Україні був найзбитковіший за останні 12 років сезон суниці садової

За словами Андрія Меркулова нутрії один з найкращих варіантів для розведення, адже за ними легко доглядати, вони рідко хворіють і їм не треба щеплень чи спеціальних комбікормів.

Наразі у господарстві Андрія стабільно
близько 30 особин нутрій. Нових самців він бере щороку. Говорить, що важливо змішувати різнокровних нутрій.


Фото: Суспільне Дніпро

Починати розведення нутрій треба з облаштування умов, розповідає чоловік. Андрій радить обирати вольєри. Говорить, вольєра приблизно три на три метри родині нутрій вистачить.

За словами Андрія нутрій можна залишати в вольєрах на вулиці і взимку, головне підстилати сухе сіно. Однак вагітних та молодих нутрій у холодну пору варто тримати в закритих приміщеннях, наприклад в сараї.

“Їдять вони майже все, окрім
деяких трав, як люцерна чи лобода. Хіба тільки зів’ялі можна. А так все їдять. Багато, хто тримає на сухих кормах, але я радив би саме кашу і соковиті плоди. Треба раз на тиждень варити кашу з дерті ячменю чи пшениці разом з овочами. Зараз ще трави зеленої багато, кукурудза, та ті самі молоді пагони з винограду, вони із задоволенням їдять”, –  розповів Андрій Меркулов
Суспільному.

Зазвичай нутрій розводять для хутра або м’яса. Родина Андрія полюбляє саме їхнє м’ясо, готують його у різний спосіб.

“За 12 місяців тушка виходить від 5 до 6 кг. Раніше у мене були, ті що там 12 кг, але його треба тримати роки два. Нутрія тушкована з овочами у нас дуже йде і копчене м’ясо нутрії.
М’ясо без смаку. Тобто виразного смаку, як баранина там чи свинина немає. Вважається, що дієтичне м’ясо”, – каже господар.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!