Етнографічний парк на території Новобогородицької фортеці

logo

Етнографічний парк на території Новобогородицької фортеці

Сьогодні у медіа-центрі Zabeba.li на прес-конференції про те, як у Дніпрі будуть відкривати перший етнографічний парк на території Новобогородицької фортеці розповіли: автор проекту «Самар-Дніпро-Парк» Володимир Панченко, директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра» Дніпровської міської ради Дмитро Каюк та начальник Дніпровської археологічної експедиції  державного підприємства НДЦ «Національна археологічна служба України» Інституту археології Національної академії наук України Дмитро Тесленко. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Фестиваль «Самар-Дніпро-Фест» дійсно був гарний, але їх є багато. Ми побачили, що населення дуже розумне і питливе, 50% уваги було прикуто до історичної спадщини. Здавалося б нудне слово, а перетворилося на емоцію. Це і було головною метою фестивалю», — згадав Володимир Панченко.

«Перед нами стоїть завдання розробити три історико-культурні центри», — промовив Дмитро Каюк. За його словами, кожна пам’ятка історії має бути доступною для народу і викликати в нього інтерес. Таким чином в планах облаштувати такі об’єкти: Ігренський півострів, Новобогородицьку фортецю та парк радянської культури.

«Будь-яким роботам такого характеру мають передувати археологічні дослідження, порядком передбаченим Законодавством України. Спочатку ми зробимо бюджетний запит щодо виділення коштів на проект, потім запит на виділення землі. Після цього потрібно отримати правовий статус пам’яток. Але найголовнішим є концептуальне осмислення об’єктів»,  — наголосив Дмитро Тесленко.

Щодо Новобогородцької фортеці Володимир Панченко зазначив, що у 2016 році почалися розкопки, які триватимуть до наступного року. У 2017 квартал часу займатимуться концепцією, після чого з утвердженним бюджетом забезпечать захист пам’ятки та вирішать проблему зі зсувом кладовища на об’єкт. Про подальший план робіт та часові межі повідомлять пізніше.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО