«Емоційна розмова» з АТОвцями Дніпра: чому чільник медцентру опинився у смітнику (Відео)

logo
205812_emocijna_rozmova_z_atovcjami_dnipra_chomu.jpeg


Віктор Концур у смітнику
Віктор Концур у смітнику

5 канал

Дніпро

07.12.2017 22:22

Медичні документи майже семи сотень бійців АТО за рішенням суду вилучили слідчі – бідкається головний лікар

Десятки ветеранів АТО на Дніпропетровщині кілька місяців не отримують пенсій за інвалідністю, адже не можуть пройти щорічну медичну комісію, щоб підтвердити свій статус. Причини відмови у проходженні медкомісій демобілізовані військовослужбовці пришли в медцентр з’ясовувати гуртом. Але розмова вийшла надто емоційною і головний лікар опинився у сміттєвому баку.

На підвищених тонах близько трьох десятків ветеранів АТО намагаються дізнатися у головного лікаря Віктора Концура – чому їм не дозволяють пройти медкомісію. Адже без підтвердженого статусу інваліда – не отримають пенсію. Відповіді не почули, тож перейшли до фізичного впливу. Чільник медустанови опинився у сміттєвому баку.

Ветеран АТО пояснює ситуацію. Внаслідок кульового поранення у голову під час оборони донецького аеропорту він має групу інвалідності. Щоб отримувати пенсію, щорічно має проходити повторну медичну комісію, але лікарі його не приймають. Як і ще кількох десятків бійців.

«Станом на 2 листопада мені призначили перекомісію. Прийшов, а мені кажуть «ми тобі не можемо продовжити групу, тому що вилучені архівні справи». З вересня-місяця мені не виплачували пенсію, а у мене двоє дітей», – бідкається ветеран АТО Андрій Кіснер.

За темою

Медичні документи майже семи сотень бійців АТО за рішенням суду вилучили слідчі – пояснює Коцур, уже перебуваючи у власному кабінеті. Але тут же з’ясовується – більшість справ  правоохоронці повернули.

«Цей архів вилучили і повернули головному лікарю. Ось він стоїть, ви можете подивитися. Це дуже сильно ускладнює роботу, і дійсно, є люди, зараз більше 10 осіб, які не можуть пройти повторно комісію протягом цього часу», – каже голова обласної МСЕК №5 Тетяна Лук’янченко. Їй одразу відповідає головний лікар: «Співробітники поліції віддали мені ці справи під відповідальне зберігання».

Медичні  документи ветеранів АТО справді вилучалися слідчими – підтверджують правоохоронці. Адже розслідують справу хабарництва за видачу підробних посвідчень. Кажуть, у них досі є документи ще близько двох сотень інвалідів.  Але, у разі необхідності, можуть на деякий час повернути документ.

«У разі необхідності отримання документа , МСЕК  повинен звернутись до слідчого підрозділу із відповідним запитом і слідчий надасть цей документ», – наголошує речник ГУ НП в Дніпропетровській області Ганна Старчевська. У поліції кажуть, за необхідністю вилучені документи можуть надати у будь-який час.

Наталія  Світлова, Андрій Ковбаса, «5 канал»

Відео за темою


А поделиться?