Експорт – як заробіток для себе і для держави: у Дніпрі відбувся діалог між бізнесменами та владою

logo

Експорт – як заробіток для себе і для держави: у Дніпрі відбувся діалог між бізнесменами та владою

Сьогодні, 21 травня, 70 бізнесменів Січеславщини разом з представниками Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку обговорили нагальні питання щодо сертифікації та експорту товарів в країни Євросоюзу. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – конференц-зали готелю «Абрі».

Під час виїзного засідання учасники напрацьовували рішення щодо розвитку експортного потенціалу регіону. Зустріч проходила в форматі діалогу.

«Дніпропетровщина отримує основний дохід від металургійних підприємств, тому виникає багато питань щодо експорту продукції до країн ЄС та США. До того ж, є певні перепони для наших металургів в Америці. Окремі питання стосуються сертифікації продукції, яка експортується до ЄС, адже українські сертифікати не приймаються в Європі», — пояснив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська  розповіла, що виїзне засідання Ради з просування експорту у Дніпрі важливе з огляду на те, що експорт не створюється в Києві, адже всі товари, які Україна продає закордоном, виробляються в регіонах.

«Для того, щоб ми розуміли питання, які турбують і заважають експортерам більше та якісніше продавати товари на зовнішні ринки, нам потрібно постійно підтримувати діалог. Завдяки обговоренням ми визначаємо пріоритети і корегуємо існуючу діяльність, а також інформуємо представників бізнесу регіону», — зазначила Наталія Микольська.

Вона зауважила, що експорт – це можливість бізнесменам заробити як для себе, так і для держави.

«Сьогодні в Дніпрі ми розповідаємо бізнесменам регіону та експортерам про ті можливості, які наявні для розвитку їхньої діяльності. Реєстрація була відкрита, тому долучитися змогли всі бажаючі», — додала керівник офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі Мар’яна Каганяк.

Раніше повідомлялося, що експортери Січеславщини за рік сплатили більше 20 мільярдів гривень мита.

Автор: Людмила СТУПАК