Експерти розповіли, які купюри підробляють найчастіше та що потрібно робити у разі їх виявлення

logo

Експерти розповіли, які купюри підробляють найчастіше та що потрібно робити у разі їх виявлення

У аналітиці, проведеною Національним Банком України, зазначають: нині на ринку фальшивих гривень спостерігається позитивна динаміка. Якщо за минулий рік уповноважені фахівці виявили та вилучили приблизно 48% несправжніх грошей, то у цьому — такими були лише 35%. Утім, за словами президента Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимира Косюги, як у своїй перевірці розвиваються банки і відповідні служби, так само не стоять на місці фальшивомонетники і створюють нові методи виготовлення несправжніх грошей, передає Дніпроград.

“Інколи вони намагаються на купюрі з номіналом 100 гривень намалювати номінал 500 гривень. Крім того, з’явилися такі злочинці, які навчилися підробляти й ультрафіолетові дані. І навіть роблять це через дитячі іграшкові набори”, — зазначив Володимир Косюга.

45% від загальної кількості виявлених фальшивих гривень складають купюри з номіналом 500 гривень. На другому місці (28%) — 100 гривень. На третьому (15%) — 20 гривень. Найменше підробляють (10%) — купюри із номіналом 200 гривень.

“Це пов’язано із тим, що вони виявились найбільш захищеними і, відповідно, їх найскладніше підробити”, — додав експерт.

Проте, за його словами, зазвичай фальшиві купюри підробляють неякісно. Тому у банківську систему вони не потрапляють. Основне джерело ризику — оборот готівки на руках. Якісна підробка також має свою особливість — такі гроші виготовляються з однаковим номером.

“Перше бажання людини при виявленні у себе фальшивих грошей — кому-небудь її віддати, щоб не нести втрат. Але треба розуміти. Випадкова поява цієї купюри не робить Вас злочинцем. А ось спроба її реалізувати, збути, комусь підсунути — робить Вас співучасником злочину, пов’язаного з оборотом фальшивих грошей”, — прокоментував президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Єдине вірне рішення у подібній ситуації, як зазначає, фахівець — звернутись до відділу поліції і написати заяву. А в ній — детально описати, в який спосіб Ви отримали фальшиві гроші.

Автор: Домінік ФРАНКО