Експерти Правозахисної групи «СІЧ» підсумували результати перевірок якості надання адмінпослуг

logo

Експерти Правозахисної групи «СІЧ» підсумували результати перевірок якості надання адмінпослуг

Протягом шести місяців експерти Правозахисної групи «СІЧ» проводять моніторинг якості надання адміністративних та соціальних послуг у Дніпрі, аби полегшити потреби мешканців міста. Про результати перевірок та рекомендації правозахисників повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів проекту.

«Вже шостий місяць Правозахисна група «СІЧ» реалізує проект для сприяння створенню зручних та доступних умов отримання соціальних та адміністративних послуг. Моніторинг якості послуг проводиться на базі власноруч розробленої методики. Результати нашого дослідження будуть актуальними в майбутньому та дозволять щомісяця аналізувати позитивні зміни надання адмінпослуг. Крім того, моніторинг буде слугувати базовим інструментом для органів влади, які можуть використовувати розроблену нами методику», — пояснила проектний менеджер ГО «Правозахисна група «СІЧ» Олена Приз.

Аналітик проекту Наталя Кожина зазначила, перевірки показали, що в більшості випадків враховуються інтереси мешканців Дніпра. Однак оцінка отриманих послуг та контроль за перебігом їх надання відстають від необхідних показників. Тож правозахисники направлять рекомендації, які вказують на недоліки.

«Система надання адміністративних послуг працює в Україні лише 4 роки, тому вона досить недосконала. Ми впевнені, що реалізація нашого проекту дозволить запровадити позитивні зміни саме для отримувачів послуг. Наразі дослідження якості надання соціальних та адміністративних послуг важливе, адже ці послуги дуже затребувані серед населення. Йдеться про соціальні програми, які працюють у місті, матеріальну допомога людям, які знаходяться в скрутних обставинах тощо. Ми прагнули зрозуміти, чи дійсно мешканці міста є центром уваги цих послуг», — розповіла Наталя Кожина.

Серед найпоширеніших недоліків, які траплялись отримувачам соціальних та адміністративних послуг мешканці Дніпра вказали наступні: недостатня кількість місць для роботи з документами, недостатня кількість бланків, відсутність вичерпних переліків необхідних документів та інформації щодо порядку та вартості отриманих послуг, велике навантаження на одного адміністратора, недостатня кваліфікація та грубість співробітників.

В свою чергу серед переваг моніторингу: зручний графік роботи ЦНАПів, можливість отримати потрібну довідку в одному місці за один день, наявність на сайті необхідної інформації та можливість записатися в електронну чергу, комфортність приміщень, велика кількість доступних послуг.

Результати моніторингу буть представлені на розгляд місцевих органів влади, ЦНАПів та Департаменту адміністративних та дозвільних процедур Дніпровської міської ради.

Нагадаємо, що експерти Правозахисної групи «СІЧ» у рамках моніторингу провели опитування відвідувачів ЦНАПів та відділів адмінпослуг в районних радах Дніпра. Усього вони проаналізували 115 анкет.

Раніше повідомлялося, що найвищий рівень послуг у Дніпрі надає ЦНАП «Правобережний». 

Автор: Людмила СТУПАК