Екологи пояснили синьо-фіолетовий колір води у Дніпрі

logo

Про це йдеться у дописі групи «Екодніпро» у «Фейсбуці», передає Depo.Дніпро.

Науковий консультант з НДІ «УкрВодГео» (Харків) пояснив, що синьо-фіолетовий колір вода Дніпра отримала через пігмент.

Можливими забруднювачами названі хімічні підприємства в районі Кам’янського: ДКХЗ, Баглейкокс, Дніпроазот і завод Проктер анд Гембл. Також можливе скидання забруднювачів у воду з автоцистерн.

За словами технічного фахівця компанії «Екологія Україна» Олександра Зудікова, першопричиною падіння вмісту кисню у воді є підвищений вміст несанкціонованих стоків, розкладання яких вимагає споживання кисню.

«Якщо ці величини перевищує допустимі значення: кисень з води витрачається на окислення стоків, гине риба. А фактор підвищення температури в Дніпрі, на мою думку, впливає менше — адже були і раніше спекотні роки, але такого мору не було. Треба відстежувати склад стоків підприємств вище за течією (включаючи і таємні труби як це зробили в Запорізькій області нещодавно в Кирилівці!), Через Департамент екології ОДА та СЕС і перевіряти незалежними хімлабораторія стоки», — повідомляє фахівець.

Нагадаємо, що масовий мор риби відбувся також у річки Дніпро у Кам’янському та у річці Саксагань у Кривому Розі. На думку екологів, причиною могли стати як виброси підприємств, так і надзвичайна спека. Також винним у загибелі риби на Дніпропетровщині визнали планктон.

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро