Екобудівництво в Україні: на Дніпропетровщині презентували солом’яний будинок

logo

Екобудівництво в Україні: на Дніпропетровщині презентували солом’яний будинок

В Україні набуває обертів популярність екобудівель – будинків із соломи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 9 канал.

Щороку фермери на полях України спалюють 40 млн. тонн соломи. Цих матеріалів вистачило б на будівництво житла площею 35 кв. метрів для кожного українця.

Стіни для будинків збирають із панелей, що наповнені спресованою соломою. Як зазначає співзасновник компанії «Life House Building» Артем Рижков, такі будинки зводять у Європі, а самому старому вже більше ста років і він у чудовому стані.

Такі будинки мають високі теплові характеристики, високу звукоізоляцію та відсутність сирості на відміну від квартир, які утеплені пінопластом, оскільки стіни із соломи дихають і не накопичують вологу. Співзасновник «Life House Building» Максим Андріянов розповів, щоб компенсувати опір у 40 см соломи, необхідно шість метрів цеглової стіни. Також протягом спресована панель протягом двох годин витримує дію прямого вогню, отже пожежні ризики не входять до недоліків будівель за даною технологією. Серед мінусів є те, що проектний план будівлі необхідно розробляти з ретельною точністю.

Коштують безпечні та енергоефективні будинки значно дешевше, ніж цегляні, незважаючи навіть на те, що до вартості включені енергозберігаючі котли, вікна, проведення з нуля мережевих, каналізаційних та газових комунікацій. Витрати на опалення солом’яного дому площею 150 кв. метрів дорівнюють витратам на тепло однокімнатної квартири в хрущовці.

На меті у представників «Life House Building» популяризувати екобудівництво в Україні. За їх технологією вже звели 40 будинків у Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці, Ужгороді, Чернівцях, Львові та Севастополі. Сертифікація екоматеріалів в Україні – наступний крок у розвитку екобудівництва.

Нагадаймо, що поліціянти Дніпра отримають нові еко-автівки.

Автор: Іван МУРАХА