Єдина національна церква: дніпрянам пояснили значення Хрещення Руси-України

logo
274437_edina_nacionalna_cerkva_dniprjanam_pojasn.jpeg


Єдина національна церква: дніпрянам пояснили значення Хрещення Руси-України

До 1030-річного ювілею Хрещення Руси-України український режисер та директор студії «12 кадр» Катерина Стрельченко зняла ролик про апостола Андрія Первозванного, який вперше почав поширювати християнство в Києві. В знімальному процесі взяли участь актори та духовенство Дніпра. Про значення ролику та символізм сюжету повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця презентації ролику — громадського інформаційно-виставкового центру Mediaprostir.

Соціальний ролик про Хрещення Руси-України покликаний донести коротку інформацію про духовні процеси минулого в порівнянні з теперішнім часом. За допомогою образів апостола Андрія Первозванного та його учнів, які майструють та несуть хрест показано шлях України.

«Ми бачимо, як історичні герої падають, несучи важкий хрест, але все одно підіймаються і продовжують рухатись разом. Вони зупиняються, моляться. Коли апостол Андрій з послідовниками перепливає на човні, глядачі розуміють, що християнство поширювалося в Україні з Візантії. Закладений символізм повинен наштовхнути дніпрян на думки про ті події, на порозі яких ми стоїмо. Адже ми разом піднімаємо українську помісну церкву, яка є однією-єдиною та національною», — пояснив Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Як зазначається, представлене відео продовжить формувати український національний дух.

Режисер та директор студії «12 кадр» Катерина Стрельченко додала, що в майбутньому планується зняти ще декілька роликів, якщо вдасться знайти необхідне фінансування. Передбачається, що наступні відео будуть присвячені іншим історичним постатям України. В першу чергу, йдеться про київського князя Аскольда.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі презентували відеоролик, знятий до 1030-річного ювілею Хрещення Руси-України. 

Автор: Людмила СТУПАК


А поделиться?