Е-медицина в дії: як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат

logo

Е-медицина в дії: як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат

У Дніпрі продовжується реалізація електронних проектів, зокрема, в галузі медицини. Так, в місті вже в п’ятьох медичних центрах працює електронна черга. Протягом року сервіс хочуть поширити і на решту поліклінік. У планах також – почати запровадження електронних медкартки та аптечного рецепта для пацієнтів.

Про це сьогодні, 18 жовтня, під час прес-конференції розповіла в. о. заступника міського голови Яніка Мерило, інформує Дніпроград.

«Ми продовжуємо масштабувати так звану електронну поліклініку. Це не таке просте завдання, як здається, адже не у всіх медичних центрах є інтернет та комп’ютери. Проте статистика каже, що е-медицина є успішним проектом, адже записалися до лікаря через електронну чергу вже 63 тис. дніпрян, це приблищно 30% містян», — розповіла Яніка Мерило.

Аби впровадити е-медицину у всіх 11 медцентрів, які існують в Дніпрі, наразі проводять закупівлю необхідного обладнання, зокрема комп’ютерів та вай-фай роутерів.

«Ми плануємо закупити комп’ютери для усіх лікарів первинної ланки — це і педіатри, і сімейні лікарі, і терапевти та інші. Це близько 300 комп’ютерів по місту. Ще більше дніпрян зможе записатись до лікаря онлайн, дізнатися час прийому. А медики в свою чергу зможуть через мережу відслідковувати: на котру годину призначені прийоми, прізвище пацієнта та проблему, з якою він звертається. Саме такий підхід дозволяє медикам завчасно підготуватися до прийому», — розповів головний спеціаліст розвитку інформаційних технологій Дніпровської міськради Єгор Родік.

Також у перспективі – електронна картка пацієнта та електронний рецепт. Фахівці сподіваються, що саме Дніпро стане першим містом в Україні, яке запровадить вищезазначені проекти.

«Електронний рецепт» дасть можливість уникати папірців, написаних нерозбірливим почерком. Лікар оновлюватиме перелік препаратів через спеціальну програму. Тобто, щоб отримати рецепт, пацієнтові в деяких випадках навіть не потрібно буде йти до лікарні. «Електронна картка пацієнта» теж досить зручна річ, лікар попередньо може ознаймитись з історією хвороби свого пацієнта. Саме у Дніпра є всі шанси першими впровадити ці проекти, які зекономлять час усім — і містянам, і лікарям. Адже місто впевнено приймає та реалізує усі запропоновані інноваційні проекти», — розповів директор ТОВ Helsi Артем Михайлюк.

Автор: Дарина ТВАРА