E-Formula Dniprotech 2.0: як студенти Дніпра створювали боліди

logo

У Дніпровській політехніці другий рік поспіль організовують проєкт “E-Formula Dniprotech”. Протягом чотирьох місяців 11 команд із Дніпра та Одеси розробляли свої електрокари (боліди) з нуля.

Про це Відкритому розповіли організаторка проєкту «E-formula», к. т. н., доцент кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії НТУ «Дніпровська Політехніка» Тетяна Булана, учасник проєкту «E-formula»,студент Андрій Чуб, вчитель інформатики ліцею №138 Єгор Недбало.

E-Formula Dniprotech 2.0: як студенти Дніпра створювали боліди - рис. 1

Цього року не тільки студенти різних спеціальностей, але й школярі об’єдналися в команди та продемонстрували неймовірну креативність і технічну майстерність. Узмаганнях виступили вчителі та учні дніпровських ліцеїв №3, №31, №134, №144, ЛІТ, СЗШ №10, №138, НВО №136, а також студенти з Дніпра й Одеси. Усього – понад 100 учасників.

“У Дніпровській політехніці добре розуміють значення практики, цінність брейнштормів і важливість спілкування з роботодавцями. Саме тому ми так любимо організовувати для наших студентів і аспірантів такі заходи, як проєкт E-Formula. Минулоріч участь в ньому мали змогу брати лише наші студенти, а цьогоразу ми вирішили зробити його доступним для всіх охочих. Тож серед закладів освіти були як дніпровські, так і одесити. Ми вражені зацікавленістю інших до нашого проєкту”, – говорить Тетяна Булана.

E-Formula Dniprotech 2.0: як студенти Дніпра створювали боліди - рис. 2

Тетяна Булана

Протягом 12 тижнів збірні команди зі студентів-електротехніків, айтівців,маркетологів, журналістів, ліцеїстів, гімназистів, їхніх вчителів і бізнес-партнерів розробляли свої електрокари з нуля, розповідали про цей процес у соцмережах, готували маркетинговий супровід і презентації.

“До участі в цьому проєкті я не мав жодного розуміння про те моделювання, програмування і т. д. І перед нами як учасниками поставало багато викликів, які ми мали вирішувати швидко, злагоджено, в командах. Це гарний досвід роботи між студентами та ліцеїстами. Минавчились багато чому новому, отримали нові знайомства і здобули гарні навички. Діти вже просяться брати участь в наступному проєкті”, – ділиться враженнями Єгор Недбало.

E-Formula Dniprotech 2.0: як студенти Дніпра створювали боліди - рис. 3

Єгор Недбало

Під час фіналу команди, такі як Blaze&Blast, E-motion, frog_swamp, HARDWIRED,NOVA, Ten-RACE, Fire_Trail, CapyRacers, Fusion_Force, Avaders і Траєкторія_Швидкості, розповідали про себе як про сім’ю. Всі боліди, які вони розробили, виконали своє призначення, просто хтось був на мілісекунди швидшим. Перемогли команди E-motion у категорії студентів та Fusion_Force у категорії змішаних команд учнів і вчителів Дніпровського ліцею №3, Дніпровської гімназії №10 та студентів НТУ Дніпровська політехніка.

“Справжнім випробуванням для нас стала наявністьбагатьох ідей, думок щодо того, яким вони хочуть створити свій болід. Адже були й гарні дизайнерські рішення. Деякі боліди ми переролювали рази чотири, якщо не більше. В нашій команді переважно були електрики, і не всі вміли програмувати, тому вчились одразу. Це гарний досвід для розвитку своїх вмінь, навичок у сфері робототехніки. І наступного разу я хочу зустрітись з цією ж командою та створити новий не менш цікавий електрокар”, – говорить Андрій Чуб.

E-Formula Dniprotech 2.0: як студенти Дніпра створювали боліди - рис. 4

Андрій Чуб

Зараз Дніпровська Політехніка продовжує працювати над проєктом тапланує розробити конструктори для учнів і проводити змагання у школах. Буде також “E-formula 3.0”.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.