Два Кобзаря в одному парку: невідома історія пам’ятників Шевченка у Дніпрі

logo

Главная страница / Важливо / Два Кобзаря в одному парку: невідома історія пам’ятників Шевченка у Дніпрі ЕКСКЛЮЗИВ Два Кобзаря в одному парку: невідома історія пам’ятників Шевченка у Дніпрі

У Дніпрі в парку імені Шевченка протягом кількох років паралельно височіли два пам’ятники Великому Кобзарю. Один з них і досі на своєму місці – на Монастирському острові. Причому він є найбільшим у світі. Доля іншого сумна. Про історію монументів розповідає «Наше місто».

Цікаво, що пам’ятник Тарасу Григоровичу на Монастирському острові – третій за рахунком у парку, що названий на його честь. Перший було встановлено у 1930-х роках. Алепо справжньому монументальну скульптуру відкрили вже після Другої світової війни. На правому березі Дніпра, біля ресторану “Маяк”, що побудували згодом, встановили пам’ятник Шевченку.

Через 10 років виникла ідея встановити пам’ятник Шевченку поміж двома берегами Дніпра – на острові, що сполучається з парком пішохідниммостом. Автори скульптури, що стала найбільшим за розмірами монументом Кобзареві у світі – батько і син, Іван та Валентин Зноба.

Після спорудження другого Тараса постало питання, що робити з його «попередником». Було прийнято рішення перенести його до селища Шевченко, що розташоване у межах Дніпра. Постамент від пам’ятника зберігся донині.

На початку 2010-х років пам’ятникна острові відреставрували. Більше того, на День міста у 2013 році біля нього відкрили штучний водоспад «Поріг ревучий». Це – символічно, оскільки відсилає подумки до кобзаревого «Заповіту».

Монумент на Монастирському острові височіє донині. Щодо більш раннього за часом створення пам’ятника. Доля його сумна. У 2007 році йогохотіли реставрувати. Але під час переносу ненароком  розбили. Відновленню скульптура не підлягає.

Докладніше – у нашому відео.

Раніше миписали, таємниці найстарішого кладовища Дніпра.