ДТЕК у Дніпрі завершує модернізацію високовольтної підстанції та будівництво нової підземної лінії

logo

Главная страница / Новини Дніпра / ДТЕК у Дніпрі завершує модернізацію високовольтної підстанції та будівництво нової
підземної лінії
ДТЕК у Дніпрі завершує модернізацію високовольтної підстанції та будівництво нової підземної лінії

ДТЕК
у Дніпрі завершує модернізацію високовольтної підстанції та будівництво нової підземної лінії

ДТЕК завершує роботи на великій високовольтній підстанції, яка живить Лівий берег Дніпра. Також до кінця цього року завершиться будівництво підземної кабельної лінії для трьох районів міста,
– повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на ДТЕК Дніпровські електромережі.

ДТЕК Дніпровські електромережі модернізує велику високовольтну підстанцію у Дніпрі, що живить частину Лівого берегу міста, а також будує нову підземну кабельну лінію 150 кВ для районів: Підстанції, Тополі та Соколу. Енергетики завершать роботи вже до кінця цього року.

Реалізація проектів допоможе підвищити надійність електропостачання для понад 83
тисячі родин та 100 соціально важливих об’єктів. Незважаючи на війну в країні, ДТЕК продовжує інвестувати кошти в розвиток електроінфраструктури Дніпра та області та готувати регіон до проходження зими.

На високовольтній підстанції на Лівому березі Дніпра енергетики ДТЕК замінили електрообладнання на сучасне та більш потужне. Оновили силові трансформатори, які вичерпали термін експлуатації та були морально та фізично застарілі. Крім того, встановили новий корпусний модуль комплектного
розподільного пристрою закритого типу (КРПЗ) для розподілу електричної енергії в мережах 35 та 6 кВ, замінили старі масляні вимикачі на більш екологічні – вакуумні, реконструювали систему телесигналізації, релейного захисту тощо.

«ДТЕК Мережі створює інфраструктуру для відбудови України і відновлення економіки. Ми розвиваємо розумні електромережі, щоб на їх основі відродилися українські міста – нові, сучасні, «розумні». Завдяки модернізації підстанції напередодні зими ДТЕК
Дніпровські електромережі знизив аварійні ризики та підвищив надійність роботи електромережі, що живить 16 шкіл, дитсадків  та інших соцоб’єктів. А також домівки 3,6 тисяч родин на Лівому березі Дніпра та у двох сусідніх селищах», – наголосив Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.


Проводяться оновлення й у правобережній частині міста. Так, до кінця року буде завершено будівництво сучасної підземної лінії у районі Підстанції, житлових масивів Тополя та Сокіл. Вона замінить
стару повітряну високовольтну лінію. Це більш надійно та безпечно. Особливо в умовах холодів та загрози обстрілів. Всього під землю буде укладено понад 32 км кабелю зі зшитого поліетилену. Його перевага – термін експлуатації 50 років та більш надійне електропостачання для майже 80 тисяч родин.

Крім того, це дозволить звільнити для міста понад 29 га землі, використання яких раніше мало обмеження через охоронну зону високовольтних повітряних ліній.

Модернізацію підстанції та
будівництво лінії проводять за кошти Інвестиційної програми компанії. Загальний обсяг інвестицій в оновлення склав майже 380 млн грн.