ДТЕК має не лише заявляти, а і виконувати, — активісти Save Dnipro

logo

ДТЕК має не лише заявляти, а і виконувати, - активісти Save Dnipro

Нещодавно керівництво компанії ДТЕК заявило про те, що на Придніпровській ТЕС вже до кінця 2018 року оновлять два енергоблоки та переведуть їх на споживання газового вугілля. Такі заходи потребують не тільки зміни елементів, які задіяні у процесі виробництва енергії, а і модернізації очисних систем. Дніпроград звернувся за коментарем до Ірини Черниш, представниці громадської організації Save Dnipro, яка опікується екологічною ситуацією в регіоні.

За словами активістки, перехід енергоблоків №9 і №10 на газову марку вугілля вже пройшов процедуру оцінки впливу на довкілля разом з блоками №7 і №8. Втім, не дивлячись на оптимістичні заяви ДТЕКу, картина виглядає дещо в менш барвистих кольорах.

“Всі умови, які внесені в Висновки ОВД, повинні бути виконані при переведенні 9 і 10 енергоблоків. На 10 вже демонтований старий скруббер і планують ставити електрофільтр (це те, що було внесено нами в вимоги). Але питання в тому, що вони не пускають інспекцію, хоча вже отримали новий дозвіл на викиди. Вони навіть не пустили ДСНС з поліцією, коли 8 числа на станції сталася чергова аварія. Найстаріші енергоблоки №7 і №8, які першими переведені на газове вугілля, просто не справляються з новим типом вугілля, постійно відправляючись на аварійний ремонт. А коли персонал не встигає, відбувається справжня аварія — вибух і неконтрольований викид шкідливих речовин в повітря”, — розповідає Ірина Черниш.

Окрім цього, активістка звертає увагу на те, що керівництво Придніпровської ТЕС не інформує місцевих жителів про інциденти, які відбуваються на станції.

“Але цинічність полягає в тому, що ДТЕК не повідомляє про це громадськості, поки ми не виявляємо це і не починаємо бити в дзвони. Обидва випадки аварій були прокоментовані тільки після наших публікацій. Остання — аж через  12 годин після викиду. Тому, треба не тільки заявляти, але ще й виконувати”, — наголосила Черниш.

Раніше повідомлялося, що екоінспекція підтвердила шкоду від Придніпровської ТЕС.

Нагадаємо, що у Дніпрі громадські слухання по переведенню Придніпровської ТЕС на газове вугілля з антрациту були зірвані через неготовність компанії ДТЕК зважати на думку громадськості.

Автор: Антон МОРОЗ