ДСНС подала позови проти 41 школи на Дніпропетровщині

logo

Рятувальники не бачать інших можливостей змусити навчальні заклади подбати про пожежну безпеку.

Державна служба з надзвичайних ситуацій у Кам’янському судиться із закладами освіти через порушення норм пожежної безпеки. Педагоги цій ситуації не раді, тим більше, що вже є прецеденти перемоги рятувальників у судах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За перевірки працівники ДСНС узялися після пожежі в таборі «Вікторія» на Одещині. Та виявили, що в Кам’янському порушення є ледве не в кожній школі. «Відсутня автоматична протипожежна сигналізація, шляхи евакуаціїї утримуються неправильно, несправна електромережа», — перераховує найпоширеніші начальник міського управління Володимир Ярема. Освітян зобов’язали все виправити, дали на це час, а хто не зробив цього – дістав після повторних перевірок судові позови.

ВідеоРятувальники вимагають закрити 41 учбовий заклад через порушення протипожежної безпеки

Судові позови одразу на 41 навчальний заклад подала Служба з надзвичайних ситуацій у Кам’янському. Кажуть — у школах грубо порушені протипожежні норми. І вимагають закрити заклади, доки порушення не виправлять. Учителі — обурені: оскільки щонайменше половину звинувачень вважають безпідставними.

Рятувальники вимагають закрити 41 учбовий заклад через порушення протипожежної безпеки

У чорний список потрапила половина шкіл міста. Суд першої інстанції по одній зі справ рятувальники вже виграли. Рятувальники демонструють, що в школі не працює сигналізація, а евакуаційні виходи замкнені на висячі замки. На вікнах кабінету з комп’ютерами встановлені залізні ґрати, котрі перетворюють кімнату на смертельну пастку в разі виникнення пожежі. «Тут дороговартісне обладнання», — пояснює директор школи Тетяна Яковенко. В разі пожежі вона планує виводити дітей через двері, а на запитання, що робитимуть, якщо полум’я буде саме у дверях, відповідає: «Будемо вирішувати це питання». Наприклад, замінити ґрати на розсувні, але не раніше, ніж улітку, бо грошей на це наразі немає, як і на решту приписів пожежної служби. Загалом, щоби виконати усі протипожежні норми, цій школі треба 2,5 мільйони гривень.

Читайте також: Виявили бездиханні тіла дітей: пожежники розповіли про страшну пожежу на Черкащині

В управлінні освіти підсумовують, що на ці потреби потрібен 3-річний бюджет галузі. «60 мільйонів. Жоден міський бюджет це не осилить!», — упевнена директор департаменту з гуманітарних питань Тетяна Онищенко. Школи вже звернулися по гроші до мерії, і хочуть просити допомоги також у Міносвіти, бо рятувальники попередили, що судові позови відкликати не збираються.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко