До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом фахівці розповіли про профілактику захворювання на Дніпропетровщині

logo
203112_do_vsesvitnogo_dnja_borotbi_zi_snidom_fah.jpeg


До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом фахівці розповіли про профілактику захворювання на Дніпропетровщині

Поширеність ВІЛ-інфекції в Україні та Дніпропетровській області все ще знаходиться на високому рівні. Про це сьогодні, 30 листопада, розповідала головний лікар комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр з профілактики і боротьби зі СНІДом» Ірина Чухалова.

Світ невпинно бореться з цим недугом: якщо раніше кожен другий не знав, що він є ВІЛ-позитивним, то зараз менше 30% не мають інформації про свій стан. Проінформовані люди знаходяться під медичним наглядом. Україна вже більше двох років знаходиться у стратегії «90-90-90», і Дніпропетровська область не є виключенням. Це означає, що 90% людей повинні знати, що вони є ВІЛ-позитивними, 90% з них повинні отримувати лікування і 90% із останніх повинні мати ефективний результат.

«Кожен рік проходить тестування 200-250 тисяч людей на ВІЛ-інфекцію. При виявленні ВІЛ-позитивних людей, їх відразу беруть на лікування», — розповідає Ірина Чухалова – «Антиретровірусна терапія є доступною та безкоштовною. Зараз з’явилось багато нових препаратів, які є сучасними, комбінованими, мають мало побічних дій і відповідно це впливає на ефективність та  якість лікування. Ті люди, яким вчасно призначили лікування і які приймають препарати постійно, живуть стільки ж, скільки й інші здорові люди. Вони мають таку ж якість життя, вони мають змогу планувати та мати здорову сім’ю та народжувати здорових дітей, так як ці люди мають нульове вірусне напруження і є безпечними для свого партнера».

Також завтра з 11 до 17 години в ТРЦ «Караван» в Ашані буде проведена акція присвячена першому грудня — День боротьби зі СНІДом. Її проведуть спеціалісти обласного центра СНІДу. Кожен бажаючий буде мати змоги пройти обстеження на ВІЛ і протягом 15 хвилин отримати результат про свій стан.

Нагадаймо, що Дніпропетровщина — лідер з захворювання на СНІД.

Автор: Ольга АНДРОСОВА


А поделиться?