До Дня рятівника жителям Новомосковська розповіли історію створення місцевої пожежно-рятувальної частини

logo

Вже понад десять років 17 вересня в Україні офіційно відзначають День рятівника. Це свято тих, хто цілодобово знаходиться у постійній бойовій готовності до боротьби з незваним лихом та приходить на допомогу людям у найважчі хвилини: під час пожежі чи стихійного лиха, у ДТП, на суші чи на воді. Саме з нагоди такого чудового свята адміністрація та прес-служба Новомосковського МРВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області розповіла містянам історію створення місцевої пожежно-рятувальної частини.

«В 1898 році у м. Новомосковську було побудовано пожежне депо та була сформована пожежна команда штат якої налічував 17 чоловік. Техніка складалася з ручних насосів та конно-бочкового ходу. З цього починалась пожежно-рятувальна служба.

Відтворення 31-ї самостійної воєнізованої пожежної частини  по охороні м. Новомосковська.

В червні 1983 року наказом начальника УВД Дніпропетровського облісполкома були оголошені штати 31-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Новомосковська. Почалося комплектування частини. Перших 10 чоловік, серед яких були заступник начальника Кобіков А.Ф., командири відділень Свита В.Ю., Павленко В.П., водії Конюхов Н.М., пожежні Івченко В.П., Великий В.Г., Цеомашко А.А., були переведені з підрозділів пожежної охорони м. Дніпропетровська 08 серпня 1983 року начальником частини був назначений Скляр Анатолій Григорович.

15 серпня 1983 року у зв’язку з наказом УПО УВД Дніпропетровського облвиконкому на базі пожежної частини № 5 була створена СВПЧ-31 з своїм автогосподарством згідно штатного розкладу: пожежними автомобілями, оперативними автомобілями, та мотоциклами. Цей день 15 серпня 1983 року є днем народження нашої частини.

До кінця серпня частина була повністю укомплектована, згідно штатного розкладу.

10 листопада 1983 року в житті частини відбулися урочисті заходи, біля Вічного вогню знов прийняті співробітники були приведені до присяги.

Будівництво нового пожежного депо

В 1985 році було розпочато будівництво нової будівлі пожежного депо. Новобудова була розташована по вулиці Сучкова на проти клуба ім. Кірова на території колишнього саду школи № 4.

Будівництво вело СУ Промстрой -2 треста “Дніпротяжстрой”. Перша цегла була закладена в присутствії начальника частини Скляра А.Г. та начальника відділу техніки УПО УВД підполковника вн. служби Карпенко Н.Ф. На протязі всього періоду будівництва, особовий склад частини приймав активну участь в цих роботах. Співробітники займались комплектацією будівництва обладнанням, охороною будівельного майданчика, виконували роботу по будівництву складських приміщень і багато другого.

За активну участь в будівельних роботах співробітники частини неодноразово нагороджувались керівництвом частини, управлінням пожежної охорони.

В кінці 1985 року були виведені стіни 1-го та 2-го поверхів.

В серпні 1988 року будівництво було завершено і частина перемістилась в нове місце.

Зараз пожежно-рятувальний підрозділ 31-ої державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області налічує 59 чоловік особового складу та 7 одиниць пожежно-рятувальної і спеціальної техніки, з них: 5 автоцистерн; 1 автодрабина та аварійно-рятувальний автомобіль.

У всі часи наша служба завжди пишалася основним своїм надбанням – своїми співробітниками.

Своєю самовідданою працею, своїм професіоналізмом, багаточисельними прикладами мужності і героїзму, високим рівнем громадської свідомості здобули для пожежно-рятувальної служби беззаперечний авторитет і повагу серед населення», — розповіли новомосковцям ДСНСівці.