ДНУ ім. Гончара та IT Dnipro Community підписали меморандум про співпрацю

logo

ДНУ ім. Гончара та IT Dnipro Community підписали меморандум про співпрацю

Сьогодні, 12 січня, у приміщенні Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара відбулося урочисте підписання Меморандуму про співробітництво вишу та організації «IT Dnipro Community». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У грудні 2017 року IT Dnipro Community, як організація, що представляє інтереси роботодавця, запропонувала змінити навчальний план дисципліни «Прикладна математика». Ця пропозиція була затверджена на ректораті університету, і з наступного року нові студенти навчатимуться за планом, наданим ІТ-компаніями, тобто майбутніми роботодавцями. Також ІТ-компанії готують для студентів актуальні практичні кейси, які можна буде розбирати на практичних заняттях.

«Угода, підписана сьогодні, відкриє нові можливості для молодих людей і стане відправною точкою для здійснення багатьох спільних проектів. Ми плануємо організувати участь студентів у програмах стажування компанії, поряд з проведенням інших спільних заходів. Також досвід компанії допоможе нам у розвитку нових високих технологій та здійсненні стартап-проектів», — зазначив виконавчий директор IT Dnipro Community Євгеній Гостіщев.

Ректор університет Микола Поляков запевнив, що Новий Закон України «Про освіту», завдяки якому і стало можливим підписання меморандуму, спрямований на створення системи освіти нового покоління, зокрема покликаний інтегрувати заклади вищої освіти і виробництва та юридично змінити можливість участі працедавців в освітньому процесі. Тож відтепер роботодавці у якості стейкхолдерів, тобто зацікавленої сторони, матимуть право висувати відповідні вимоги до змісту освіти та контролювати її якість.

«Наш університет має багаті традиції співпраці з провідними підприємствами області, а в освітньому процесі факультети завжди прагнули орієнтуватися на потреби роботодавців. Зокрема, при складанні стандартів освіти, освітньо-професійних програм, навчальних планів спеціальностей враховуються вимоги роботодавців до працівників шляхом визначення необхідних компетентностей та передбачуваних результатів навчання. Ми готові розвиватися, йти в ногу з часом та модернізувати процес навчання», — зазначив Поляков.

Загалом в рамках Угоди про співробітництво передбачається партнерство університету та об’єднання  роботодавців у таких сферах діяльності: участь ІТ-фахівців у розробці нових навчальних планів, вплив на стратегію розвитку професійно спрямованих освітніх програм; участь ІТ-фахівців у навчальному процесі: проведення вузько направлених лекцій щодо практики розробки програмного забезпечення, розробка завдань для лабораторних та практичних занять, орієнтованих на сучасні потреби ринку; організація проведення навчальних, виробничих та переддипломних практик для студентів.

Автор: Дарина ТВАРА