Дніпровський скульптор представив проект пам’ятника жертвам Голодомору

logo

Сьогодні у Музеї спротиву Голодомору відбулося відкриття виставки одного експонату — «Незавершений проєкт: модель скульптури в пам’ять жертв Голодомору».

IMG_0975 Автор проекту — відомий дніпровський скульптор Олександр Зобенко, який, у свій час, виграв міський конкурсна кращий проект пам’ятника жертвам Голодомору. Про це журналісту «Днепра вечернего» стало відомо на місці події.

IMG_0976 Начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу Валентин Рибалка розповів про історію спроб встановлення пам’ятника жертвам сталінських репресій таГолодомору, які в нашому місті тягнуться ще з часів хрущовської відлиги. А потім гості виставки змогли оглянути саму модель пам’ятника і поспілкуватися з її творцем, скульптором Олександром Зобенком.

IMG_0973 За словами самого автора, скульптура наповнена багатьма символами. В рукахпомерлої матері бачимо колоски, які вона збирала для свого сина. За задумом скульптора, в руках у хлопчина мав бути хрестик. Бачимо це знесилене обличчя, виснажену фігуру. Але ж це жива дитина. Це посил у майбутнє – батьки помирають, діти продовжують жити. В дійсності було трішки інакше. В першу чергу помирали саме діти до 9 років. Сподіваємось, що після закінчення війни цей знаковий пам’ятник буде встановлено у Дніпрі.

Метки:Олександр Зобенко, пам’ятник жертвам Голодомору