<>

Дніпровським водіям радять вже зараз переходити на зимову гуму

Дніпровським водіям радять вже зараз переходити на зимову гуму

У зв’язку із вже постійною низькою температурою, дніпровських водії закликають вже зараз змінювати літню гуму на зимову аби уникнути небезпечних ситуацій на дорогах міста. З такими рекомендаціями сьогодні, 1 листопада, під час прес-конференції звернувся начальник відділку по зв’язку з громадськістю управління патрульної поліції Дніпра Павло Карманов, повідомляє Дніпроград.

«На жаль, на законодавчому рівні не передбачено покарання для водіїв, які взимку використовують літню гуму. Патрульні поліцейські можуть лише рекомендувати водіям замінити її на ту, яка відповідає сезону. Тобто, у цьому випадку вся надія лише на сумління наших водіїв», — повідомив патрульний.

Літня гума стає небезпечною вже при температурі, нижче за сім градусів тепла, адже вона втрачає свої властивості та перетворюється буквально на твердий пластик. Через це втрачається зчеплення із дорожнім покриттям та відповідно збільшується гальмівний шлях.

Павло Карманов також додав, що зазвичай патрульним важко визначити що за гуму використовують водії, якщо вона не має відповідного маркування. 

«Ми рекомендуємо змінювати гуму, адже краще купити комплект зимових колес, ніж потім витрачати набагато більше на ремонт чи лікування», — підсумував Карманов.

Підвищення кількості ДТП спостерігається саме у міжсезоння, адже багато водіїв відкладають до останнього заміну гуми або просто не встигають звикнути до нових погодних умов на дорогах міста.

Нагадаємо, патрульні Дніпра затримали чоловіка, який зафарбовував дорожню розмітку.

Автор: Антон МОРОЗ