Дніпровські студенти презентували космічні розробки (Фото)

logo
205106_dniprovski_studenti_prezentuvali_kosmichn.jpeg


Студенти фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара стали переможцями студентського турніру StarTrack, де представили свої розробки у сфері космічних досліджень та отримали можливість підготувати прототип проекту до тестування.

Студенти Дніпра розробили метеорологічну дослідницьку ракету, безпілотник, який дозволяє захоплювати ворожі дрони, та ракету-носій із полегшеною конструкцією.

За результатами пітчинг-сесії, переможцями було обрано команди фізико-технічного факультету ДНУ ім. О. Гончара DniproSkyLAB, UniversalRocket, CLASNARocket, RocchettaSpaceVehicle та команда DH Дніпровського коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара, зазначають у  прес-службі університету.

Тематичними напрямками розробок стали:

CanSat
Дослідницький ракетний комплекс
Freestyle-напрямок, у якому учасники представили свої оригінальні ідеї і нові функціональні можливості.

dnuimg5a26a8bb9a10f

За перемогу змагалися 28 учасників, які сформували 7 команд. Команди-переможці представили наступні інноваційні проекти.

Команда CLASNARocket презентувала проект одноступінчастої метеорологічної дослідницької ракети, за основу в якій було прийнято оригінальну ідею щодо використання дворежимного двигуна, котрий дозволяє збільшити тягу на початку активної ділянки. Також команда задіяла аеродинамічну голку, яка зменшує лобовий опір повітря, а в подальшому може використовуватися для гасіння кінетичної енергії при посадці. Тоді як команда RocchettaSpaceVehicle, яка працювала над вирішенням того ж самого завдання, представила проект ракети, інновація якого полягає у використанні гібридного ракетного двигуна замість класичних для цього типу ракет твердопаливних.

Представники DniproSkyLAB створили ракету-носій для запусків CanSat, оскільки в Україні такі поки відсутні. Розробка проводилася для максимального навантаження (4 апарати) з максимальною висотою – 6 км. Інновацією проекту є використання тришарових конструкцій з вуглепластику та склопластику в ракетомоделюванні. Такі технології дозволяють зменшити масу конструкції, а отже і необхідна менша тяга двигуна, що зменшує затрати на його відпрацювання і виготовлення.

dnuimg5a26a8d29d70d

Нарешті, команда UniversalRocket презентувала проект «Створення українського сегмента міжнародного проекту CanSat», який націлений на дослідження можливих конструктивно-компонувальних схем ракет під CanSat, розробку своєї ракети, пускової установки і системи скидання корисного навантаження.

«DronHunter-I» – це повністю автоматизований безпілотник, який дозволяє виявляти і захоплювати ворожі дрони, що перетинають кордони суверенної держави (Команда DH). Єдиним аналогом проекту є дрон з ловчою сіткою, що використовується японською поліцією. У зв’язку з тим, що проект повністю автоматизований, на відміну від аналога йому не потрібен оператор.

Журі нагородило переможців грошовими призами, а найважливішою нагородою для команд став шанс розробити і протестувати проект за рахунок організаторів і представити результати до 12 квітня 2018.

Поделиться ссылкой:

Метки: StarTrack, Дніпро, ДНУ, Космос, студенти, турнир


А поделиться?



Читайте также: