Дніпровські правозахисники допомагають ветерану поліції з інвалідністю, якому відмовляють у компенсації

logo

Дніпровські правозахисники допомагають ветерану поліції з інвалідністю, якому відмовляють у компенсації

Правозахисна група «СІЧ» допомагає колишньому співробітнику МВС, якого звільнили з лав поліції через інвалідність та відмовили у виплаті одноразової грошової компенсації. Про це правозахисники повідомили на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

Як зазначають правозахисники, ветеран з осені 2005 року по січень 2018 служив народу України. Спочатку в міліції, потім успішно пройшов переатестацію і опинився в лавах Національної поліції. Наприкінці 2017 року він пройшов обстеження у Медичній (військово-лікарській) комісії і отримав свідоцтво про захворювання, пов’язане з несенням служби в поліції. Медико-соціальна експертна комісія провела огляд і встановила ІІ групу інвалідності з втратою 80% профпридатності. Відповідно, до служби поліцейський більше не придатний, через що його і звільнили з лав Нацполіції 9 січня 2018 року.

Після цього, згідно із законодавством, звільнений поліцейський мав право отримати одноразову допомогу. Зібравши всі необхідні документи та надіславши їх у відповідні органи, ветеран згодом отримав відомову у наданні компенсації. Пояснено її було тим, що колишній роботодавець поліцейського по-своєму зрозумів пункт законодавства, який визначає термін отримання свідоцтва про отримання інвалідності під час несення служби. Це особисте трактування і стало приводом для відмови у наданні одноразової грошової допомоги.

Втім, правозахисникам з ПГ «СІЧ» вдалося донести суду, що ветеран МВС має право на зазначену виплату.

Відповідно, суд постановив, що не треба чекати шести місяців після звільнення і підтверджувати інвалідність.Якщо інвалідність встановлена під час служби і настала у зв’язку з тією самою службою – будь ласка, виплатіть людині належні їй кошти. 

Не зважаючи на рішення суду першої інстанції, управління Нацполіції не збирається зупинятися і планує продовжувати опиратися закону, подаючи апеляції.

Автор: Антон МОРОЗ