Дніпровські лікарі виступають за посилення відповідальності за напад на медика

logo

image

Можновладці пропонують законодавчо прирівняти напад на медика до нападу на правоохоронця та ввести адекватну відповідальність за це.

Підґрунтя для законотворчих рішень і справді є. На цьому тижні стався найяскравіший приклад. В Одесі 34-річний чоловік прийшов до стоматологічної клініки разом з п’ятирічною дочкою. Під час прийому батько почув плач дитини. Спочатку він конфліктував з працівниками медзакладу, потім – дістав пістолет, приставив його до скроні лікаря та почав погрожувати. При цьому, зловмисника, який погрожував лікарю-стоматологу пістолетом, суд відпустив під домашній арешт. Виявилось, що погрожував чоловік стартовим пістолетом. Слідчі оголосили підозру за статтею 296 КК України ч. 4 «хуліганство» – позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Та все ж суд обрав зловмиснику “лайтовий” запобіжний захід.

Михайло Радуцький повідомляє, що за даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2015-2020 років було зареєстровано 2056 кримінальних справ щодо нападів на медиків. Від початку пандемії випадків невмотивованого насилля проти працівників «швидкої» стає все більше.

Марія Стебельска, завідувачка Дніпровської станції екстренної медичної допомоги, розповіла як часто нападають на лікарів швидкої допомоги та наскільки необхідним є новий законопроект.

У більшості країн світу напад на медичного працівника – це кримінальний злочин, який карається максимально жорстко. В українській нормативно-правовій базі немає спеціального складу злочину у разі нападу на медпрацівника чи фармацевта.

Чи підтримують у медичній спільноті тезу, що випадки нападів на медичних працівників мають каратись максимально суворо? Ми поговорили з Максимом Савенко, дитячим хірургом обласної дитячої клінічної лікарні, асистентом кафедри дитячної хірургії ДДМУ.

Поділитися

Категорія: Актуальные новости, Думка експерта, Новости Днепра