Дніпровські експерти прокоментували реформу Мінюсту про запобігання рейдерства

logo

Дніпровські експерти прокоментували реформу Мінюсту про запобігання рейдерства

Сьогодні, 9 листопада, на прес-конференції в медіа центрі «Дніпро-Пост» зміни до законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності та діяльність бюро правової допомоги та їх повноваження коментували в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова та директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Дніпропетровській області Людмила Яцуба. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Проблема захисту особистих коштів громадян та зовнішніх інвестицій актуальна в Україні. Саме тому Міністерство юстиції розробило законопроект у сфері державної реєстрації права на нерухоме майно і захисту прав громадян з метою запобігання рейдерству. Реформу вже підтримав Парламент. Нарешті в Україні запровадять дієвий механізм адміністративного оскарження дій реєстраторів через комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації», — заявила Ольга Захарова.

Експерти повідомили, що Міністерство юстиції вже розглянуло близько 600 скарг. Таким чином багато компаній врятували свою власність, а саме: “Новус Україна”, “ЮніКредитБанк”, ПАО “Південтеплоенергомонтаж” та інші.

Тож тепер достовірність підписів на документах необхідно буде нотаріально засвідчувати, проводити реєстраційні дії можна буде виключно на підставі судового рішення, використовувати реєстраторам і нотаріусам дозволяється виключно захищений носій ключів. Відтепер ускладняється процедура відкриття нового розділу в реєстрі нерухомого майна.

«Важливими кроками у цій системі є введення кримінальної відповідальності заявника, реєстратора та зацікавленої особи 10 років з конфіскацією та адміністративна відповідальність, обсяг штрафу якої збільшено до 8500 грн. та збільшення терміну для подання скарги до Мінюсту та його територіальних органів з 30 до 60 календарних днів», — додала начальник управління юстиції Дніпропетровської області.

«Практика надання безоплатної правової допомоги дніпрянам розпочалася з 1 вересня, і вже 23 таких центрів діють в області. 230 адвокатів високого класу приймають звернення громадян, передають їх у відповідні органи чи служби, або представляють інтереси осіб в суді», — запевнила Людмила Яцуба.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО