Дніпровські десантники тренувалися висаджуватись у місті й на частково заміновані території

logo

Підрозділи повітрянодесантної бригади відпрацювали вправи безпарашутного десантування та евакуації за допомогою комплекту знімного бортового обладнання «Адаптер М-1». Саме завдяки йому десантники можуть зробити висадку на ділянки зі складним рельєфом, у місті, на дахи споруд та частково заміновані території. Тобто, там, де висадка звичайним способом неможлива.

За словами керівника занять, під час відпрацювання практичних вправ десантники покращили знання і навички й готові застосувати набуті вміння, виконуючи поставлені завдання.

– Ця система дозволяє у найкоротший час забрати групу з таких місць, де посадка неможлива, тому її використання значно розширює коло наших можливостей, – зазначив один з учасників тренування.

Довідково. Безпарашутне десантування з використанням КЗБО — невіддільна частина бойового вишколу підрозділів Десантно-штурмових військ, Морської піхоти, Сил спеціальних операцій та спеціального призначення Військової служби правопорядку ЗСУ. КЗБО «Канат-1» використовують у висадці на місцевість, рельєф якої не дозволяє звичайний спосіб посадки, а також для висадки на обмежені ділянки.

З 2006 року в ЗС України проведено низку випробувань системи безпарашутного десантування «Адаптер-М1» виробництва України, а у 2013-му її прийнято на озброєння. Однак, після окупації Криму, виробник (Феодосія) залишив усі потужності на окупованій території. У 2016-му компанія «Інспецпром» (м. Чернігів) розробила систему безпарашутного десантування «Канат-1» – вдосконалений аналог «Адаптер-М1». Державний науково-випробувальний центр ЗСУ провів наземну й льотну частини випробувань КЗБО «Канат-1», за результатами яких її прийнято на озброєння.