Дніпровські археологи розкопали давнє поселення ІІ — І тисячоліття до нашої ери

logo

Дніпровські археологи розкопали давнє поселення ІІ - І тисячоліття до нашої ери

Археологи Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького провели археологічну розвідку в селі Лозоватка П’ятихатського району. Під час експедиції археологи знайшли кістяний тупик для обробки шкіри, фрагменти посуду з орнаментацією та знаряддя праці давнього поселення кінця ІІ-початку І тисячоліття до нашої ери. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів співробітника історичного музею Дмитра Романчука.

Експедиція проводилась під керівництвом археолога музею Яворницького Дар’ї Романчук з метою встановлення меж давнього поселення, його датування та культурну приналежність. В ході розкопок, які тривали 10 днів, археологи знайшли велику кількість фрагментів давнього посуду, кілька кам’яних і кістяних знарядь праці періоду фінального бронзового віку — кінця ІІ-початку І тисячоліття до нашої ери.

«Поселення типове, подібних багато по території області. Культурний шар досить слабкий, адже в радянські часи на його місці діяла ферма, і пізніше незаконний піщаний кар’єр, які зруйнували значну частину поселення», — зазначив Дмитро Романчук.

В результаті археологи поповнять фонди історичного музею Дмитра Яворницького цікавими експонатами, а саме: знаряддям, яке використовувалось для обробки шкіри та фрагменти орнаментованого посуду тощо.

Крім того, співробітники музею розкопали частину ями, заповнену золою, кістками і керамікою. Вони припускають, що ймовірно це було житло, але для підтвердження потрібно продовжити розкопки наступного року.

«Це вже вдруге експедиція виїжджає на дослідження П’ятихатського району, в якому майже ніколи ніхто не проводив археологічних розкопок», — додав Дмитро Романчук.

Раніше повідомлялося, що під час експедиції дніпровські археологи знайшли справжній знайшли скарб — комплекс ливарних форм.

Автор: Людмила СТУПАК